PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rokiciny Podhalańskie

Zaproszenia

Koncert charytatywny "Budzimy Romka"

Sobota, 19 stycznia 2013 r.
Autor: Ania Janik-Mucha

fot. Kuba Kubańda19 stycznia o godz. 18.00 w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich odbędzie się koncert charytatywny "Budzimy Romka". Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Romka Lęcznara, osiemnastolatka, który uległ ciężkiemu wypadkowi jako pasażer motocykla. Niestety do dziś okoliczności zdarzenia nie zostały wyjaśnione, a poszkodowany nadal znajduje się w śpiączce.


 - Obecnie Roman ma ukończone 18 lat. Do dnia 28 sierpnia 2012 roku był osobą odpowiedzialną i posiadającą plany na przyszłość. Uczył się zawodu mechanika samochodowego i miał zdawać egzamin na prawo jazdy. Feralnego dnia, jako pasażer motocykla, uległ ciężkiemu wypadkowi, którego okoliczności do dziś nie są znane. Sprawa znajduje się w prokuraturze w Nowym Targu. Kierowca zginął na miejscu, a Roman doznal ciężkich obrażeń. Doznał wiele urazów wewnętrznych. Po skomplikowanej operacji przebywał na Oddziale Intensywnej Terapii. Niestety Roman nadal pozostaje w śpiączce, a wiele klinik rehabilitacyjnych odmówiło współpracy. Dzięki staraniom rodziny takim miejscem, które zaoferowało pomoc okazało się Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Klinika Votum w Krakowie. Koszty intensywnej rehabilitacji indywidualnej są bardzo wysokie, dlatego każde wsparcie finansowe jest dla Nas bardzo ważne – informuje Mama Romka Lęcznara. 

Dzięki solidarności lokalnego środowiska muzycznego inicjatywę poparły zespoły: świeży i pełny energii Panzerdivision z Jordanowa (Southern Thrash Metal),  ich dobrzy znajomi z Severe Pain (Death Metal) z Mszany i okolic, Razormouth z Tymbarku (Thrash/Hardcore), młoda punkowa krew z okolic Myślenic – Krasz oraz niezła gratka dla wielbicieli starego, dobrego punk rocka – BWS Sofos z Kęt, których mogliśmy usłyszeć  30 kwietnia w 2011 w Barze Wczasowa w Kasince Małej. 19 stycznia kapele postanowiły obudzić ze snu Romka dzięki energetycznemu przekazowi na scenie…

Wstęp: 10 zł 

Sprawcy metalowo – punkowego zamieszania:

Panzerdivision (Southern Thrash Metal) z Jordanowa

http://www.myspace.com/panzerdivisionpl

Severe Pain (Death Metal) z Mszany Dolnej i okolic

http://www.myspace.com/panzerdivisionpl

Razormouth ((Thrash/Hardcore) Tymbark

http://razormouth.muzzo.pl

Młoda punkowa krew Krasz z Myślenic i okolic

http://www.krasz.band.pl/historia.html

Starzy punkowi wyjadacze BWS Sofos Bielsko Biała/ Kęty

Początki ich grania sięgają 1984 roku…Jeśli ktoś nie widział musi koniecznie to nadrobić!

http://pl.myspace.com/bwssofos

 

Włączmy ,,BUDZIK’’. Obudźmy się do działania. Brak reakcji na dotyk, ból, bodźce zewnętrzne, nie wydawanie dźwięków. Ciągły sen. Tak wygląda życie Romka w śpiączce. Regularna, intensywna i specjalistyczna rehabilitacja może pomóc uwolnić Go z objęć Morfeusza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.