PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rokiciny Podhalańskie

Zaproszenia

Koncert charytatywny "Budzimy Romka"

Sobota, 19 stycznia 2013 r.
Autor: Ania Janik-Mucha

fot. Kuba Kubańda19 stycznia o godz. 18.00 w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich odbędzie się koncert charytatywny "Budzimy Romka". Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Romka Lęcznara, osiemnastolatka, który uległ ciężkiemu wypadkowi jako pasażer motocykla. Niestety do dziś okoliczności zdarzenia nie zostały wyjaśnione, a poszkodowany nadal znajduje się w śpiączce.


 - Obecnie Roman ma ukończone 18 lat. Do dnia 28 sierpnia 2012 roku był osobą odpowiedzialną i posiadającą plany na przyszłość. Uczył się zawodu mechanika samochodowego i miał zdawać egzamin na prawo jazdy. Feralnego dnia, jako pasażer motocykla, uległ ciężkiemu wypadkowi, którego okoliczności do dziś nie są znane. Sprawa znajduje się w prokuraturze w Nowym Targu. Kierowca zginął na miejscu, a Roman doznal ciężkich obrażeń. Doznał wiele urazów wewnętrznych. Po skomplikowanej operacji przebywał na Oddziale Intensywnej Terapii. Niestety Roman nadal pozostaje w śpiączce, a wiele klinik rehabilitacyjnych odmówiło współpracy. Dzięki staraniom rodziny takim miejscem, które zaoferowało pomoc okazało się Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Klinika Votum w Krakowie. Koszty intensywnej rehabilitacji indywidualnej są bardzo wysokie, dlatego każde wsparcie finansowe jest dla Nas bardzo ważne – informuje Mama Romka Lęcznara. 

Dzięki solidarności lokalnego środowiska muzycznego inicjatywę poparły zespoły: świeży i pełny energii Panzerdivision z Jordanowa (Southern Thrash Metal),  ich dobrzy znajomi z Severe Pain (Death Metal) z Mszany i okolic, Razormouth z Tymbarku (Thrash/Hardcore), młoda punkowa krew z okolic Myślenic – Krasz oraz niezła gratka dla wielbicieli starego, dobrego punk rocka – BWS Sofos z Kęt, których mogliśmy usłyszeć  30 kwietnia w 2011 w Barze Wczasowa w Kasince Małej. 19 stycznia kapele postanowiły obudzić ze snu Romka dzięki energetycznemu przekazowi na scenie…

Wstęp: 10 zł 

Sprawcy metalowo – punkowego zamieszania:

Panzerdivision (Southern Thrash Metal) z Jordanowa

http://www.myspace.com/panzerdivisionpl

Severe Pain (Death Metal) z Mszany Dolnej i okolic

http://www.myspace.com/panzerdivisionpl

Razormouth ((Thrash/Hardcore) Tymbark

http://razormouth.muzzo.pl

Młoda punkowa krew Krasz z Myślenic i okolic

http://www.krasz.band.pl/historia.html

Starzy punkowi wyjadacze BWS Sofos Bielsko Biała/ Kęty

Początki ich grania sięgają 1984 roku…Jeśli ktoś nie widział musi koniecznie to nadrobić!

http://pl.myspace.com/bwssofos

 

Włączmy ,,BUDZIK’’. Obudźmy się do działania. Brak reakcji na dotyk, ból, bodźce zewnętrzne, nie wydawanie dźwięków. Ciągły sen. Tak wygląda życie Romka w śpiączce. Regularna, intensywna i specjalistyczna rehabilitacja może pomóc uwolnić Go z objęć Morfeusza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    40 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.