PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rozmaitości

Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Górskiego dla zakopiańczyka

Czwartek, 10 grudnia 2009 r.
Autor: Rafał Jabłoński

fot. Rafał JabłońskiŁukasz Gabryelski z Zakopanego to główny laureat konkursu filmów polskich o Grand Prix KFG 2009, który odbywał się w Krakowie w miniony weekend. Krakowski Festiwal Górski to największa tego typu impreza w Polsce, a zarazem jedna z największych w Europie.


Podczas tegorocznego festiwalu do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zjechało aż 5 tys. gości. Można było obejrzeć zawody: finał Pucharu Polski w Boulderingu, brać udział w warsztatach, różnych ciekawych pokazach, a także obejrzeć filmy biorące udział w konkursie filmowym - Grand Prix KFG 2009. Jury składające się z wielu czołowych dziennikarzy, ludzi gór, a także znanego reżysera Jerzego Surdela doceniło film o tematyce narciarstwa freeride’owego pt. ”The White House” autorstwa Łukasza Gabryelskiego, któremu przyznano główną nagrodę. W docenionym za montaż i ujęcia „The White House” możemy oglądnąć znanych, młodych narciarzy: Jaśka Krzysztofa, Staszka i Szczepana Karpiela, Andrzeja Osuchowskiego, Mateusza Gaurę. Autor mieszkający w Zakopanem od lat pasjonuje się nakręcaniem filmów, przedstawiając w nich snowboard, freeski’ing czy też deskorolkę. Zdobył uznanie i nagrody również w innych konkursach o tematyce sportów ekstremalnych, jak chociażby na „Snow Film Festiwal” w Łodzi w 2007r. Film „The White House” można będzie teraz zobaczyć na ekranach kin w różnych częściach Polski, gdyż laureat został zaproszenie na kolejny festiwal pt.”360 stopni”.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.