PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rozmaitości

Artykuł sponsorowany

W co lubią bawić się psy?

Wtorek, 27 czerwca 2023 r.
Autor: Anna Adamowicz

W co lubią bawić się psy?Zabawa jest dla psów bardzo ważna – dzięki niej mogą spożytkować nadmiar energii i zaangażować swój umysł. Wspólne spędzanie czasu z pupilem to również sposób na zacieśnianie więzi z czworonogiem i wspaniała rozrywka. Nie wiesz w co lubią bawić się psy? Poniżej kilka aktywności, które sprawią Twojemu zwierzakowi prawdziwą radość.


W co lubią bawić się psy?

Zabawa jest dla psów bardzo ważna – dzięki niej mogą spożytkować nadmiar energii i zaangażować swój umysł. Wspólne spędzanie czasu z pupilem to również sposób na zacieśnianie więzi z czworonogiem i wspaniała rozrywka. Nie wiesz w co lubią bawić się psy? Poniżej kilka aktywności, które sprawią Twojemu zwierzakowi prawdziwą radość.

Ulubione zabawy psów

Podobnie jak w przypadku ludzi, psy mają różne charaktery, dlatego trudno wybrać aktywność, która przypadnie do gustu wszystkim zwierzakom bez wyjątku. Wiele zależy m.in. od rasy czy wieku pupila – aktywne czworonogi mogą preferować ruch na świeżym powietrzu, zaś np. seniorzy chętniej wybiorą spokojniejszą rozrywkę. Szukasz sposobu na zajęcie swojego czworonoga? Oto lista zabaw, które lubią psy:

  • Przeciąganie. Zabawa w przeciąganie to naturalne zachowanie psów. Już szczenięta potrafią złapać zabawkę z dwóch stron próbując nawzajem ją sobie wyrwać z pyszczków. Warto przy tym wspomnieć, że taka rozrywka angażuje nie tylko ciało, ale i umysł czworonoga. Oczywiście pies może bawić się w ten sposób razem ze swoim właścicielem – wystarczy mieć szarpak albo mocny sznur z węzłami.

  • Aportowanie. To z pewnością klasyka, jeśli chodzi o zabawy z psem. Oczywiście zwierzak potrzebuje najpierw małego treningu, aby załapać o co chodzi z przynoszeniem rzucanego przez właściciela przedmiotu i jakie jest jego zadanie. W tym przypadku sprawdzą się zabawki dla psów w jaskrawych kolorach, które łatwiej będzie odnaleźć, jeśli bawicie się na świeżym powietrzu. Do aportowania lepiej nie używać znalezionych podczas spaceru patyków, bo mogą one poranić pysk pupila. Zdecydowanie rozsądniej jest postawić na piłki lub frisbee.

  • Zabawy węchowe. Chociaż mogłoby się wydawać, że wyszukiwanie przysmaków ukrytych w specjalnych matach lub w różnych zakamarkach domu jest mało męczące, w rzeczywistości ta zabawa wymaga od pupila całkiem sporo wysiłku. Takie zajęcie może więc świetnie sprawdzić się jako rozrywka dla czworonoga na czas nieobecności właściciela w domu.

Dlaczego zabawa jest dla psa ważna?

Aktywność fizyczna i umysłowa sprawia, że pies może pozbyć się nadmiaru energii i jest zrelaksowany. Dzięki temu staje się spokojniejszy, a w efekcie może być mniej zainteresowany niszczeniem butów, mebli i innych sprzętów w domu. Poranny dłuższy spacer połączony z zabawą na świeżym powietrzu może też zmniejszyć ryzyko, że kiedy właściciel wyjdzie do pracy, czworonóg będzie zachowywał się głośno. Najprawdopodobniej po intensywnej zabawie po prostu zajmie się odpoczywaniem. Doskonale sprawdzi się też gryzak dla psa na czas nieobecności opiekuna – żucie i gryzienie nie tylko zaspokaja wynikające z natury psów potrzeby, ale również je relaksuje. Doskonałym wyborem będą ponadto wspomniane już maty węchowe oraz inne zabawki, które wypełnia się smakołykami. Oczywiście ważna jest też zabawa z właścicielem – aportowanie, ukrywanie smaczków, ćwiczenie sztuczek czy przeciąganie to świetny sposób, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.