PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Sierpień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Skępe

Rozmaitości

Obóz harcerek i harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHR

Niedziela, 9 sierpnia 2015 r.
Autor: Helena Michaluk „Napcia”

Obóz harcerek i harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHRW terminie 06-31.07.2015 odbył się obóz harcerski dla drużyn z Obwodu Tatrzańskiego ZHR. Wzięło w nim udział około 120 osób – harcerek, harcerzy, kadry harcerskiej i personelu. Harcerze obozowali w województwie kujawsko-pomorskim, nieopodal miejscowości Skępe nad jeziorem Łąkie. Nie była to stanica harcerska, lecz piękny, sosnowy las, w którym własnymi siłami wybudowali wszystko, co potrzebne było do przeżycia 25 dni na odpowiednim poziomie. Postawili kuchnię, jadalnię, umywalnie, wykopali ziemiankę, wybudowali bramę, wartownię, półki, prycze, ogrodzenia i wykonali harcerskie zdobnictwo.


Następnie zabrali się do pracy nad sobą, uczestnicząc w różnorakich zajęciach harcerskich z zakresu pierwszej pomocy, przyrodoznawstwa, terenoznawstwa, budowy stosów ogniskowych oraz leśnych schronień, kuchni polowej, szyfrów, węzłów i posługiwania się mapą. To wszystko jednak byłoby nadal zwykłą kolonią, gdyby nie harcerskie ideały, które stale były wśród nich obecne.  Bóg, Honor i Ojczyzna to tematy, które przejawiały się w ciągu każdego dnia, zarówno poprzez harcerskie zajęcia, jak również poprzez służbę na rzecz obozu oraz lokalnego środowiska.

Obóz był podsumowanie całorocznej pracy harcerek i harcerzy, nagrodą za służbę, jaką pełnili w czasie całego roku, za systematyczną działalność oraz podsumowaniem tego, czego się nauczyli, a także sprawdzianem dla samych siebie.

Cała kadra harcerska działała na obozie społecznie i nieodpłatnie, pomagali wolontariusze oraz rodzice, którzy w sporej ilości postanowili odwiedzić obozowisko. Sądząc po ich uśmiechać, bawili się co najmniej tak dobrze jak ich dzieci i za rok również będziemy mogli ich ugościć.

Już od września ruszą zaciągi do zakopiańskich drużyn Obwodu Tatrzańskiego ZHR. Serdecznie zapraszamy do przeżycia wraz z nami wielkiej, harcerskiej przygody.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.