PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Sport

III Memoriał Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich-fotorelacja

Środa, 10 lutego 2010 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

III Memoriał Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich-fotorelacjaTo był wymarzony dzień na zimową imprezę. Piękne, ciepłe słonko przywitało wszystkich zawodników i uczestników III Memoriału im. dra Emila Kowalczyka w Przywarówce - "słonecznej wyspie." Zawody te zgromadziły sporą liczbę dzieci z naszych szkół, jak również dzieci i dorosłych spoza naszej gminy. Jednakże nie cieszy fakt, iż tak mało osób powyżej 18-go roku życia z samej Lipnicy wzięło udział, a przecież biegaczy ci u nas dostatek.


W imieniu organizatorów przywitał wszystkich zastępca wójta gminy Pan Ignacy Mikłusiak. Sprawnie przygotowane i przeprowadzone zawody sprawiły że całość przebiegła w niezwykle miłej i spokojnej atmosferze. Dekoracji nagrodzonych dokonał Pan Wójt Mariusz Murzyniak, Dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej - Jan Kuliga oraz sędzia główny - Andrzej Buroń. Trzy pierwsze miejsca z każdej kateegorii otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Podczas rozdania nagród zostały przyznane nagrody specjalne w postaci bonów ufundowanych przez Prezesa Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Jabłonce Pana Tadeusza Pakosa, za co organizatorzy wyrażają wielką wdzięczność. Bony te wręczono: jedynej paraolimpijce na zawodach - Iwetce Faron z Klikuszowej oraz dwóm najstarszym zawodnikom zawodów: Aleksandrowi Trybule (rocznik 1949) ze Spytkowic i Franciszkowi Krupie (rocznik 1950)z Szaflar.

Impreza zgromadziła liczną publiczność. Wśród nich obecnością zaszczyciła najbliższa rodzina dra Emila Kowalczyka: żona Janina, córka Anita z mężem oraz wnuk Jasiu.

O to aby umęczeni trasą zawodnicy mogli szybko zregenerować siły dzięki pysznemu posiłkowi zadbał komitet rodzicielski Szkoły Podstawowej nr 4 w Przywarówce, której dr Emil jest patronem. Przy Szkole tej tradycyjnie odbywały się nasze zawody.

Na koniec przemówił Pan Wójt dziękując wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów: Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej, Andrzejowi Buroniowi, Sędziom zawodów (Janowi Kwakowi, Jolancie i Wojciechowi Janiszewskim, Zdzisławowi Galikowi, Szymonowi i Pawłowi Kucek); Dyrekcji, nauczycielom i komitetowi rodzicielskiemu SP nr 4, Dyrektorowi ZSO w Lipnicy Wielkiej, Sponsorowi (wspomnianej GS "SCH" w Jabłonce), Strażakom z Przywarówki, Panu Bronisławowi Kowalczykowi, jak i wszystkim zawodnikom.

Na koniec moja dygresja, a raczej wielkie podziękowanie: dla Andrzeja Buronia i Jana Kwaka. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu zawody te tak pięknie mogły się odbyć.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • 9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowy9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowyALBUM DWUPŁYTOWY zespołu 9 SIYŁ pt. "Przy betlejemskik horak" zawiera jedną płytę z kolędami i pastorałkami podhalańskimi - ponad 50 minut (w tym krótkie jasełka -...
    32 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.