PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

Puchar SN PTT 1907 im. Józefa Oppenheima

Wtorek, 23 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka20 marca w Dolinie Chochołowskiej rozegrano XI Puchar SN PTT 1907 im. Józefa Oppenheima w narciarstwie wysokogórskim. Zawodnikom, którzy w liczbie ponad 100 stawili sie na starcie, sprzyjała słoneczna pogoda. Niestety silny wiatr w wyższych partiach gór oraz trzeci stopień zagrozenia lawinowego wpłyneły na zmianę i skrócenie trasy. Nie popsuło to jednak niezwykle ciekawej rywalizacji, zarówno zawodowców jak i amatorów.


Ostatecznie trasa przebiegała od schroniska przez Bobrowiecką Przełęcz, przełączkę pod Rakoniem, Dolinę Wyżnią Chochołowską z powrotem do schroniska. Tu zawody kończyli amatorzy. Kolejna pętla prowadziła nartostradą na siodełko pod Grzesiem, następnie przez przełączkę pod Rakoniem i Dolinę Wyżnią Chochołowską na metę przy schronisku. Druga pętla była trudniejsza, gdyż znajdował się na niej odcinek wspinaczkowy w postaci oporęczowanej skałki. W kategorii seniorów wygrał Jacek Żyłka-Żebracki (GP GOPR), drugie miejsce zajął Mariusz Wargocki, a trzecie Przemysław Sobczyk - obaj KW Zakopane. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Derezińska-Osiecka (KW Zakopane) - wielokrotna mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata 2004 w kategorii espoir. Na kolejnych miejscach uplasowały się Dominika Kasieczko i Agnieszka Szymaszek.
W tym roku na specjalnie przygotowanej trasie w dolinie Jarząbczej o długości ok. 5 km wystartowały także dzieci.

Jury zawodów: Jan Maciej Głogoczowski - sędzia ISMF i przewodniczący, Jan Trzebunia - dyrektor zawodów, Wojciech Szatkowski - kierownik tras i Jacek Bilski - sędzia ISMF i delegat techniczny.

WYNIKI: WYNIKI_OPPENHEIM2010.pdf

Zawody im. Józefa Oppenheima patronatem medialnym objął Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.