PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski-alpinizmie

Wtorek, 23 marca 2010 r.
Autor: Marek Głogoczowski

fot. Witold KaszkinTrasa tegorocznego XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego miała około 24 kilometry długości i sumaryczne przewyższenie ok. 1700 metrów. Całą tą, miejscami bardzo trudną trasę, przebiegło 15 dwuosobowych zespołów z 21 zespołów, które wystartowały. Zawody mają już ponad 20-letnia tradycję, w tym roku po praz pierwszy zostały rozegrane z „bazą” w Roztoce.


Bardzo miło spędziliśmy czas po zawodach w schronisku w Roztoce, gdzie do rozdania wśród 42 uczestników było aż 36 nagród. Biesiada trwała do późnego wieczora, jako że kierownictwo schroniska udostępniło nam noclegi na dwa dni w cenie jednego tylko noclegu. Jak rano następnego dnia sprawdziliśmy w trakcie wycieczki narciarskiej do Morskiego Oka i dalej w kierunku Czarnego Stawu, pierwotnie planowany start zawodów z tafli Morskiego Oka w tym roku był nie do zrealizowania, wskutek „zapory” z nieprzykrytego śniegiem pasma kosówki nad południowo-zachodnim brzegiem Morskiego Oka. W ten sposób praktycznie wszystkie 22 edycje Memoriału Jana Strzeleckiego zostały rozegrane na innych trasach – co niewątpliwie jest sukcesem organizacyjnym samym w sobie. Zjazd na nartach z Gęsiej Szyi na Rusinową – oczywiście dla tych, którzy zrobili „fakultatywę” – był przyjemnością samą w sobie, podobnie jak i „żurek regeneracyjny”, serwowany wszystkim zawodnikom w schronisku w Pięciu Stawach, po ukończeniu przez nich odcinków „czasowych”.

XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski-alpinizmie

13 marca 2010, baza w schronisku w Roztoce

Podbieg na czas: schr. w Roztoce (1025 m npm.) – schr. w dol. 5 Stawów (1670 m); zjazd na czas: (prawie) Przeł. Schodki (2025 m) – schr. w 5 Stawach; odcinek fakultatywny: Wodogrzmoty Mickiewicza – Rówień Waksmundzka – Gęsia Szyja (1490 m) – Rusinowa Polana – schr. Roztoka.

Kierownik zawodów: Marek Głogoczowski;

Sędzia Główny: Dominik Malec (KW Kraków) przy współpracy Iwony Bareckiej (KW Warszawa); dodatkowi sędziowie: Bożena Wajda z koleżanką (KW Zakopane), K. Życzykowski, G. Kabała, J. Zachorowski (KW Kraków), B. Ziółkowski (KW Warszawa)

Ustawiacze trasy: Marek Głogoczowski, Witek Kaszkin (KW Zakopane), Dominik Malec; sponsorzy: pucharów – Bernard Ziółkowski, koszulek – Roman Kuźniar; oraz firmy Berghaus, HiMountain, Salewa, Dynafit, Wierchy, Tendon, TOPR, TPN, arva.pl i robobat.pl

Więcej zdjęć z zawodów autorstwa Witolda Kaszkina na stronie: www.przewodnicy.zakopane.pl/rozne/100313

Wyniki zawodów rezultaty_Strzelecki_XXII_2010.xls

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.