PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski-alpinizmie

Wtorek, 23 marca 2010 r.
Autor: Marek Głogoczowski

fot. Witold KaszkinTrasa tegorocznego XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego miała około 24 kilometry długości i sumaryczne przewyższenie ok. 1700 metrów. Całą tą, miejscami bardzo trudną trasę, przebiegło 15 dwuosobowych zespołów z 21 zespołów, które wystartowały. Zawody mają już ponad 20-letnia tradycję, w tym roku po praz pierwszy zostały rozegrane z „bazą” w Roztoce.


Bardzo miło spędziliśmy czas po zawodach w schronisku w Roztoce, gdzie do rozdania wśród 42 uczestników było aż 36 nagród. Biesiada trwała do późnego wieczora, jako że kierownictwo schroniska udostępniło nam noclegi na dwa dni w cenie jednego tylko noclegu. Jak rano następnego dnia sprawdziliśmy w trakcie wycieczki narciarskiej do Morskiego Oka i dalej w kierunku Czarnego Stawu, pierwotnie planowany start zawodów z tafli Morskiego Oka w tym roku był nie do zrealizowania, wskutek „zapory” z nieprzykrytego śniegiem pasma kosówki nad południowo-zachodnim brzegiem Morskiego Oka. W ten sposób praktycznie wszystkie 22 edycje Memoriału Jana Strzeleckiego zostały rozegrane na innych trasach – co niewątpliwie jest sukcesem organizacyjnym samym w sobie. Zjazd na nartach z Gęsiej Szyi na Rusinową – oczywiście dla tych, którzy zrobili „fakultatywę” – był przyjemnością samą w sobie, podobnie jak i „żurek regeneracyjny”, serwowany wszystkim zawodnikom w schronisku w Pięciu Stawach, po ukończeniu przez nich odcinków „czasowych”.

XXII Memoriał im. Jana Strzeleckiego w ski-alpinizmie

13 marca 2010, baza w schronisku w Roztoce

Podbieg na czas: schr. w Roztoce (1025 m npm.) – schr. w dol. 5 Stawów (1670 m); zjazd na czas: (prawie) Przeł. Schodki (2025 m) – schr. w 5 Stawach; odcinek fakultatywny: Wodogrzmoty Mickiewicza – Rówień Waksmundzka – Gęsia Szyja (1490 m) – Rusinowa Polana – schr. Roztoka.

Kierownik zawodów: Marek Głogoczowski;

Sędzia Główny: Dominik Malec (KW Kraków) przy współpracy Iwony Bareckiej (KW Warszawa); dodatkowi sędziowie: Bożena Wajda z koleżanką (KW Zakopane), K. Życzykowski, G. Kabała, J. Zachorowski (KW Kraków), B. Ziółkowski (KW Warszawa)

Ustawiacze trasy: Marek Głogoczowski, Witek Kaszkin (KW Zakopane), Dominik Malec; sponsorzy: pucharów – Bernard Ziółkowski, koszulek – Roman Kuźniar; oraz firmy Berghaus, HiMountain, Salewa, Dynafit, Wierchy, Tendon, TOPR, TPN, arva.pl i robobat.pl

Więcej zdjęć z zawodów autorstwa Witolda Kaszkina na stronie: www.przewodnicy.zakopane.pl/rozne/100313

Wyniki zawodów rezultaty_Strzelecki_XXII_2010.xls

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.