PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Sport

TAURON dostarcza polskiemu narciarstwu kolejną porcję energii

Sobota, 14 stycznia 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

fot. Andrzej LesiewskiSezon zimowy 2012 to nowa jakość oraz jeszcze większa dawka pozytywnej energii w projekcie TAURON Bachleda Ski. Powstał on z inicjatywy Andrzeja Bachledy - Curusia w celu gruntownej odbudowy polskiego, wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Tej zimy akcja zostanie rozszerzona o kolejne wydarzenia m.in. zawody dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W sumie, w ramach TAURON Bachleda Ski, odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich!


W pierwszym roku realizacji projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem narciarzy. Pozytywny oddźwięk pozwala Andrzejowi Bachledzie - Curusiowi z optymizmem patrzeć w przyszłość: - Za nami pierwszy, kluczowy dla projektu rok, w którym udowodniliśmy, że dobrze zorganizowana współpraca pomiędzy trenerami, zawodnikami, sponsorem i związkiem może przynieść zamierzone efekty. Udało nam się wyłonić grupę najzdolniejszych młodych narciarzy oraz zapewnić im dobre warunki treningowe. W bieżącym sezonie, z grupy tej wykrystalizuje się ścisła czołówka, do której będziemy dobierać nowych zawodników z kolejnych roczników. Naszym wspólnym celem jest doprowadzenie ich do startów na wysokim poziomie w Pucharze Świata, czy innych dużych imprezach.

Główne elementy projektu TAURON Bachleda Ski, które zadecydowały o jego sukcesie w roku 2011, pozostają niezmienne. Wszyscy narciarze amatorzy ze sportowym zacięciem, dzięki wsparciu TAURON Polska Energia, nadal będą mogli ścigać się w 10, edycjach Mistrzostw Polski Amatorów. Kadrowicze oraz profesjonalni narciarze mogą szykować formę na marcowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Z kolei młodych, aspirujących alpejczyków z kategorii wiekowych Junior C (12-13 lat) oraz Junior B (14-15 lat) czeka rywalizacja podczas trzech przystanków bardzo widowiskowych slalomów równoległych - TAURON Energy Ski Cup. Najlepsi z nich dołączą do programu treningowego TAURON OlimpijSki, by po zakończeniu sezonu zimowego w Polsce wraz z obecnymi uczestnikami programu spędzić kilkadziesiąt dni na lodowcach, doskonaląc technikę pod okiem Andrzeja Bachledy - Curusia Juniora. Ponadto zostaną oni objęci fachową opieką naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Grupa obecnie uczestnicząca w programie już dwukrotnie była poddawana specjalistycznym testom, które pozwalają ocenić naturalny potencjał zawodników oraz ustalić odpowiednie dla nich obciążenia treningowe.

Projekt TAURON Bachleda Ski swoim zasięgiem obejmie także szereg innych, równie istotnych wydarzeń narciarskich m.in. Młodzieżowy Puchar Polski oraz cykl zawodów dla studentów.

W akcji powstałej ze wspólnej inicjatywy Andrzeja Bachledy - Curusia i firmy TAURON Polska Energia nie zabraknie także aktywności skierowanych do pracowników sektora energetycznego. W ubiegłym sezonie rywalizowali oni na stoku Nosal w Zakopanem podczas zawodów o Puchar Energetyków. W tym roku zawodnicy będą walczyć o trofea podczas trzech edycji, które zostaną rozegrane w Krynicy, Zakopanem oraz w Zieleńcu.

Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia wiąże duże nadzieje z nadchodzącym sezonem: - Grupa TAURON ma prawie 5,2 mln klientów głównie na południu kraju. A południe to przecież nasze góry i oczywiście narciarstwo alpejskie. Cieszymy się, że nasz projekt rozwija się, zyskując uznanie zarówno u młodych zawodników, jak i amatorów oraz widzów. W tym roku znów zapewnimy uczestnikom zawodów dobrą zabawę i wiele radości. Oby tylko pogoda dopisała i wreszcie zaczęła się prawdziwa zima.

- Zapraszam do wspólnej zabawy i rywalizacji na polskich stokach. Razem możemy dźwignąć polskie narciarstwo alpejskie. Głęboko wierzę, że za kilka lat dzięki projektowi TAURON Bachleda Ski będziemy cieszyć się z sukcesów polskich alpejczyków na światowych arenach - z optymizmem dodaje Andrzej Bachleda - Curuś.

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.