PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Sport

Podsumowanie sezonu zimowego – TAURON Bachleda Ski

Wtorek, 24 kwietnia 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Podsumowanie sezonu zimowego – TAURON Bachleda SkiMija kolejny rok, w którym TAURON Polska Energia i Andrzej Bahcleda Curuś łączą siły, by dodać energii polskiemu narciarstwu alpejskiemu. W ostatnim sezonie, w ramach programu TAURON Bachleda Ski, w kilkunastu ośrodkach na południu Polski odbyło się łącznie 30 imprez sportowych w 9 odrębnych cyklach. W sumie, wzięło w nich udział blisko 3 tysiące miłośników białego szaleństwa - zarówno profesjonalistów, startujących w międzynarodowych zawodach FIS, jak i amatorów o sportowym zacięciu. Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, a najstarszy 83 lata!


O imprezach i wrażeniach związanych z kolejną edycją programu TAURON Bachleda Ski opowiedzieli jego współtwórcy. 

Piotr Bogusz, PZN (Mistrzostwa Polski Amatorów)

„W Mistrzostwach Polski Amatorów biorą udział z jednej strony byli zawodnicy, a z drugiej pasjonaci narciarstwa, którzy od zawsze jeździli wyłącznie dla siebie, dla frajdy. Co ciekawe nierzadko to oni stają na podium! W tym roku poziom rywalizacji był jeszcze wyższy, zawodnicy bardzo poważnie podchodzili do startów. Współpraca w ramach TAURON Bachleda Ski stale się pogłębia. Cieszymy się, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu organizacja zawodów jest tak dobra, a przy wsparciu sponsora możemy sobie pozwolić na coraz atrakcyjniejsze nagrody”.

 

Dariusz Piekut, AZS (AZS Wintercup, Akademickie Mistrzostwa Polski)

„Cele AZS i programu TAURON Bachleda Ski są bardzo podobne, nie dziwi więc fakt, że świetnie nam się współpracowało. Cieszę się, że imprezy miały tak duży rozgłos i że to zawodnicy, a nie działacze, byli najważniejsi. Dzięki programowi TAURON Bachleda Ski narciarstwo w Polsce może zyskać zupełnie nową jakość.”

 

Adam Klimek, PZN (Młodzieżowy Puchar Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów)

„Świetna organizacja projektu TAURON Bachleda Ski i badzo dobrze układająca się współpraca w ostatnim sezonie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Chcielibyśmy, by w przyszłym roku cały Młodzieżowy Puchar Polski został objęty patronatem akcji.” 

 

Wojciech Gajewski (TAURON Energy Ski Cup, TAURONEK, Puchar Energetyków)

„Trzecia edycja TAURON Energy Ski Cup pozwoliła nam wyłonić kilku utalentowanych zawodników, którzy sprawdzili się w bezpośredniej rywalizacji z innymi. Ogromne brawa należą się trenerom. Efektem ich pracy u podstaw jest grupa narciarzy, którzy w przyszłosci będa mogli reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Puchar TAURONKA i Puchar Energetyków to z kolei zawody, które pokazały, że sportowa rywalizacja idzie w parze dobrą zabawą i mnóstwem pozytywnych emocji.”

Zrealizowanie celów programu TAURON Bachleda Ski wymaga jeszcze wielu lat pracy, ale jak przyznaje Andrzej Bachleda Curuś, już pierwsze sezony przyniosły pozytywne efekty - Jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć sukces. Chcemy, by narty dawały wszystkim dużo zdrowia i żebyśmy cieszyli się w przyszłości z sukcesów naszych rodaków. Jestem pewien, że za rok będziemy mieli równie dużo okazji do spotkań na stoku i dobrej zabawy!

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na  www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.