PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Sromowce Wyżne

Wiadomości

Ruszyła przebudowa połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych

Poniedziałek, 24 października 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Ruszyła przebudowa połączenia drogowego Pienińskich Parków NarodowychW Sromowcach Wyżnych odbyło się przekazanie placu budowy firmie Mostostal Warszawa, która wygrała przetarg na przebudowę dróg powiatowych w Sromowcach Wyżnych i Niżnych. Po przekazaniu placu w hotelu „Nad Przełomem” rozpoczęła się pierwsza konferencja inaugurująca cały projekt, który nosi nazwę „Przebudowa połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych”.


To polsko-słowacki projekt, którego celem jest poprawa stanu dróg w rejonie pogranicza pienińskiego i tutejszych parków narodowych. Liderem projektu jest Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, a partnerem po stronie słowackiej - Presovski samospravny kraj. To drugi projekt realizowany przez oba samorządy, poprzedni, który jest już na ukończeniu, nosił nazwę „Modernizacja drogowej infrastruktury komunikacyjnej Osturnia - granica państwa - Niedzica".

W hotelu „Nad Przełomem” w Sromowcach Niżnych spotkali się przedstawiciele obu samorządów, aby zainaugurować wspólne przedsięwzięcie. Powiat Nowotarski reprezentowali: starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta Maciej Jachymiak, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek, uczestnikami konferencji byli również wicewójt gminy Czorsztyn Rafał Jandura, dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego Michał Sokołowski, a także radni powiatowi i gminni.

Po stronie polskiej projekt przewiduje w pierwszej kolejności modernizację drogi powiatowej Krośnica - Sromowce Niżne na odcinku od skrzyżowania na Wygonie do kładki w Sromowcach Niżnych (6,5 km). Zakres robót obejmuje odcinkowe wykonanie chodnika, budowę miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowania w Sromowcach Niżnych (w rejonie kładki powstanie skrzyżowanie typu rondo), wykonanie nowej nawierzchni na wymienionym odcinku drogi, wykonanie odwodnienia i kanalizacji. Drugim zadaniem jest wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu i oznakowania drogi na wyżej wymienionej drodze oraz na 1,8-kilometrowym odcinku drogi Wygon - Niedzica. Łącznie zmodernizowanych zostanie 8,3 kilometra dróg, zostanie przebudowane jedno skrzyżowanie, powstanie 3,14 km nowych chodników i 1,100 m.kw. miejsc postojowych. Całkowita wartość projektu to 3,8 miliona Euro, w tym dofinansowanie starowi około 3,3 mln zł Euro. Różnicę stanowi wkład własny Powiatu Nowotarskiego i Gminy Czorsztyn. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na jesień 2012 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.