PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Stasikówka

Wiadomości

Dzień Regionalny

Sobota, 26 marca 2016 r.
Autor: Magdalena Kwiatkowska

Dzień Regionalny21 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Stasikówce odbył się Dzień Regionalny. Święto to, zainicjowane przez dyrektor Krystynę Gawron-Mardos, odbyło się już po raz czwarty. W jego organizację włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły pod przewodnictwem pani Magdaleny Łukaszczyk i pani Joanny Topór. Tym razem motywem przewodnim było hasło "Na góralskom nute". W ramach obchodów Dnia Regionalnego zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, a także konkurs recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.


Jurorami konkursu były: Zofia Mieszczak - poetka, Maria Kalata – sołtys wsi Stasikówka oraz Jan Karpiel Bułecka - muzyk, gawędziarz i architekt.

W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I-III) zwyciężyli:
I miejsce: Wiktoria Dorula kl. II, Szkoła Podstawowa w Poroninie,
II miejsce: Klaudia Węgrzyniak kl. III, Szkoła Podstawowa w Suchem
III miejsce: Kacper Maciczek kl. III, Szkoła Podstawowa w Stasikówce
oraz Kacper Stoch kl. II, Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem.

W drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) zwyciężyli:
I miejsce: Zofia Chowaniec kl. V, Szkoła Podstawowa w Poroninie,
II miejsce: Michał Stopka kl. V, Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem,
III miejsce: Katarzyna Pawlikowska kl. V, Szkoła Podstawowa w Stasikówce.

Nagrodę specjalną od pani Zofii Mieszczak otrzymała Klaudia Gracjasz z kl. V Szkoły Podstawowej w Stasikówce za piękne wykonanie wiersza poetki "Nuty, nucicki".

Po konkursie recytatorskim zebrani goście udali się na poczęstunek, gdzie nie zabrakło góralskich przysmaków. Następnie wszystkich zebranych oczarował Jan Karpiel Bułecka, który niezwykle interesująco opowiadał o góralskich instrumentach i sposobie ich wykonania. Zebrani mogli także posłuchać muzyki w wykonaniu : Stanisława Marduły, Macieja Marduły i Bartosza Łukaszczyka, natomiast rolę konferansjera przyjął na siebie absolwent Szkoły Podstawowej w Stasikówce, Zbyszek Tatar. Dzieci były zachwycone także warsztatami tańca góralskiego, które poprowadził Zbyszek.

Kolejny raz Dzień Regionalny w SP Stasikówka był okazją do pięknej rywalizacji między szkołami Gminy Poronin, pokazał także, że kultura, muzyka i gwara góralska nie giną, a przeciwnie - są pielęgnowane.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszają za rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.