PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Stasikówka

Zaproszenia

Triduum Paschalne z zespołem Harni

24–26 marca 2016 r.
Autor: Hania Chowaniec

Triduum Paschalne z zespołem HarniZespół Harni serdecznie zaprasza wszystkich do wspólnego przeżycia Triduum Paschalnego w kościele św. Józefa na Stasikówce w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 18.00. Przez te trzy dni postaramy się wzbogacić liturgię swoim śpiewem i muzyką tak abyśmy razem jeszcze lepiej przygotowali się do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Jako Harni staramy sie łączyć utwory kościelne ukazujące Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa z muzyką ludową łuku Karpat. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zadumy połączonej ze śpiewem.


Krótka historia Zespołu:

Zespół powstał w 2005 roku, kiedy to kilkoro zaprzyjaźnionych ze sobą osób pochodzących z różnych miejscowości na Podhalu, za namową ks. Alberta Wołkiewicza, zaangażowało się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego w kościele parafialnym w Poroninie.

Początkowo grupa spotykała się w nielicznym składzie, ćwicząc znane kanony i pieśni religijne. Z biegiem czasu skład grupy poszerzał się, zespół zaczął także tworzyć i wykonywać własne teksty i aranże, wykorzystując do tego melodie słowackie, węgierskie, rumuńskie i bałkańskie. W repertuarze znalazły się również utwory chóralne.

Obecnie grupa działa przy kościele pw. św. Józefa w Stasikówce, gdzie swoim śpiewem i muzyką upiększa liturgię Mszy Św. m. in. podczas Świąt Bożego Narodzenia, Triduum Paschalnego i Wielkanocy. W dorobku grupy znalazły się również występy podczas znanych i cenionych na Podhalu imprez kulturalnych. Grupa nadal się rozwija, pielęgnując przy tym rodzime tradycje. Grupa ta to mieszanka o zamiłowaniach iście ludowo-folkowych o nieprzeciętnym radosnym nastawieniu do wszystkiego co robi!

Więcej informacji można znaleźć na stronie do polubienia Zespołu Harni na Facebooku.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.