PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Suche

Kultura

Jubileusz 60-lecia Zespołu „Harnasie” z Suchego

Środa, 17 października 2018 r.
Autor: Józef Piech

Jubileusz 60-lecia Zespołu „Harnasie” z SuchegoW dniach 12 i 13 października 2018 roku odbyły się Obchody 60 rocznicy powstania Zespołu Góralskiego „Harnasie” im. A. Gut Stapińskiej w Suchem. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym odwiedzeniem grobów zasłużonych działaczy, złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy oraz przedstawieniem krótkiej charakterystyki działaczy z minionego okresu. Cała ta uroczystość odbyła się z udziałem kierownictwa zespołu, młodzieży w strojach góralskich, nie zabrakło też jak przy każdym ważnym wydarzeniu muzykantów na czele z prymistą Stanisławem Skupniem „Terpeckim”. W następnym dniu 13 października w Remizie OSP w Suchem odbyła się główna uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Zaprezentowano bardzo ciekawy program artystyczny w wykonaniu Zespołu „Harnasie” pod kierownictwem mgr Józefa Staszla.


Wyświetlono również projekcję historyczną wspominającą miniony okres. W jubileuszu uczestniczyły zespoły góralskie z terenu Gminy Poronin, goście ze Słowacji, USA, władze Gminy Poronin na czele z Wójtem Bronisławem Stochem i Vice-Wójtem Andrzejem Buńdą. Swoją obecnością zaszczycili  również Posłanka Anna Paluch, Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Anna Król-Józaga, Ewa Czamańska przedstawicielka Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem. Odznaczono za zasługi na polu krzewienie kultury i dziedzictwa narodowego następujące osoby: Anielę Fiust, mgr Józefa Staszla i Stanisława Skupnia „Terpeckiego”. Wręczono także okolicznościowe dyplomy i podziękowana za współpracę z zespołem. Sponsorami tego wydarzenia była Stacja Narciarska Suche, Zofia i Paweł Bobak z Koła nr 45 w Chicago, Gmina Poronin i Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Patronat Honorowy objął Związek Podhalan w Suchem.  Zdjęcia i nagrania płyty dokumentującej to wydarzenie dokonali Maciej Stasiński i Józef Piech. Projekt graficzny dyplomów i podziękowań wykonał artysta, malarz  Stanisław Stoch. Imprezę nagłośnił Marek Wacławski. Na zakończenie kierownik Zespołu Stanisław Staszel podziękował wszystkim za udział i zaprosił na tradycyjny poczęstunek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.