PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Suchy Las

Wiadomości

Suchy Las i Poronin - następne kroki w kierunku głębszej współpracy

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Paweł Andrzejewski

Suchy Las i Poronin - następne kroki w kierunku głębszej współpracyDni Gminy Suchy Las koło Poznania stały się okazją do spotkań i sfinalizowania rozmów pomiędzy partnerami zarówno z węgierskim Tamási, z niemieckim Isernhagen jak i podhalańskim Poroninem. Do Suchego Lasu zawitali goście z gminy Poronin z Wójtem Bronisławem Stochem na czele. Oba samorządy oficjalne rozpoczęły rozmowy z myślą o partnerstwie w kwietniu b.r.


Silna chęć współpracy obu wójtów doprowadziła do podpisania listu intencyjnego, które miało miejsce w sobotę 18 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie. W treści listu wpisane zostały obszary współpracy na płaszczyźnie kultury regionalnej, sportu, oświaty i administracji. Następnym etapem będzie podjęcie uchwały Rady Gminy Suchy Las upoważniającej Wójta Gminy Suchy Las do podpisania umowy pomiędzy samorządami.

Wszyscy goście wzięli udział w paradzie rozpoczynającej obchody Dni Gminy Suchy Las. Głowy delegacji tj. Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch, zastępca Burmistrza Tamási Lakatos Sándor, dyrektor Urzędu Isernhagen Frank Niemeier oraz Honorowy Mieszkaniec Gminy Suchy Las Klaus-Dieter Mukrasch, a zarazem były Burmistrz Isernhagen zostali zaproszeni na scenę, gdzie otrzymali prezenty - obrazy autorstwa grupy artystycznej pod kierownictwem Beaty Pflanz. Goście zrewanżowali się również podarunkami. Gmina Poronin obdarowała Wójta Grzegorza Wojterę m. in. ciupagą oraz misiem z siana z tegorocznych sianokosów.

Gmina Suchy Las

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.