PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Szaflary

Kultura

Patronat medialny WATRA

Rozrywkowy długi weekend

Wtorek, 8 maja 2018 r.
Autor: GCKPiT Szaflary

Rozrywkowy długi weekendDługi weekend w gminie Szaflary zakończył się wspólną zabawą na III Majówce w Sercu Podhala. Po raz kolejny mieszkańcy oraz goście przebywający w gminie Szaflary mieli okazję uczestniczyć w Majówce zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. Jak co roku program obfitował w wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z gminy Szaflary podczas III Gminnego Przeglądu Piosenki Angielskiej. Każdy z uczestników został nagrodzony drobnym upominkiem zakupiony przez GCKPiT w Szaflarach. Fundatorem nagród dla laureatów Przeglądu była Szkoła Języków Obcych HIGHLAND.


Równolegle z występami dzieci, w sąsiednim namiocie, kucharze i kucharki próbowali pobić rekord Polski w lepieniu pierogów na czas w parach. Niestety mimo ich wysiłków zaproszony Sędzia Główny Biura Rekordów przyznał, iż nie udało się pobić obecnego rekordu. Uczestnicy mieli jednak się czym pochwalić, bo w przewidzianym czasie, tj. 60 minut, ulepili prawie 3000 przepysznych pierogów z bryndzą. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni upominkami w postaci akcesoriów kuchennych ufundowanych przez Przedsiębiorstwo Handlowe PAKFOL oraz GCKPiT w Szaflarach.

Na scenie zaprezentowali się także wychowankowie GCKPiT w Szaflarach, gitarzyści,  soliści, który uczą się pod okiem Piotra Urzędowskiego. Z gościnnym występem zaprezentował się również zespół romski Terne Ćhawe.
Kolejnym punktem w programie był III Turniej Sołecki o Puchar Wójta Gminy Szaflary. Do walki o puchar, a także o główną nagrodę czyli 1000zł, walczyły trzy sołectwa: Szaflary, Maruszyna i Zaskale. Pięcioosobowe drużyny zmagały się z takimi konkurencjami jak Bieg na trzech nogach, Zbijanie balonów cepami, Dożynkowa kasa, Ale jaja oraz Golf bacowski.  Zwycięskim sołectwem okazało się Zaskale. Na drugim miejscu uplasowała się Maruszyna, na trzecim Szaflary. Oprócz nagród pieniężnych, które zasiliły budżety sołectw uczestnicy otrzymali vouchery ufundowane przez sponsorów: Karczmę Zadyma, Spiską Krainę oraz Gorący Potok.

Doskonałą rozrywkę dla bawiących się na Majówce zapewnił Góralski Kabaret Truteń, którego członkowie byli również konferansjerami tegorocznej Majówki, następnie dla zebranych zagrał zespół Musle. Na zakończenie imprezy zaprezentował się Teatr Tancerzy Ognia z Łodzi. Swoim występem zachwycił zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości. Impreza zakończyła się dyskoteką.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.