PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Szczawnica

Kultura

VII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych

Czwartek, 30 maja 2013 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

VII Podhalański Festiwal Orkiestr DętychVII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych zainaugurowała w Szczawnicy parada orkiestr, która przeszła ulicami miasta. Na scenie usytuowanej pod dolną stacją kolejki na Palenicę zaprezentowało się 11 Orkiestr Dętych z terenu Powiatu Nowotarskiego. Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych to prawdziwe święto i wspaniała zarazem okazja do zaprezentowania szerszej publiczności dorobku muzycznego orkiestr dętych.


Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych był eliminacją do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „ Echo Trombity” w Nowym Sączu. Organizatorami VII Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych byli: Starostwo Powiatu Nowotarskiego, Miasto Szczawnica, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targ , Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Sponsorami PZU oraz Firma „Akord”.

Jury w składzie:

Leszek Łopalewski- wieloletni muzyk Filharmonii Lubelskiej, obecnie nauczyciel i kierownik sekcji instrumentów dętych w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. 

Dr Waldemar Groń- dyrygent , współpracował m. in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Krakowską Młodą Filharmonią, Orkiestrą Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie oraz orkiestrami dętymi działającymi na terenie Małopolski. 

Józef Bartusiak- były muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i instruktor orkiestr dętych w Małopolskim Centrum Kultury. Obecnie instruktor muzyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu i dyrygent Nowosądeckiego Big bandu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych plus dwa bony o wartości 200 zł każdy Orkiestrze Dętej OSP z Ochotnicy Dolnej 

II miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych plus dwa bony Miejskiej Orkiestrze Dętej z Nowego Targu 

III miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych plus dwa bony Orkiestrze Dętej OSP z Krościenka nad Dunajcem 

Nagrodę Specjalną w wysokości 500 złotych otrzymał Big-Band z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F Chopina w Nowym Targu 

Wyżej wymieniony zespoły zostały zakwalifikowane do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu. 

Dodatkowo Jury przyznało następujące wyróżnienia: 

Strażackiej Orkiestrze Dętej z Lipnicy Wielkiej - 400 złotych

Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Skawie - 300 złotych

Gminnej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Szaflar - 300 zł

Orkiestrze Dętej z Łapsz Wyżnych – 300 złotych 

Bony o wartości po 200 złotych Jury przyznało orkiestrom:

z Lipnicy Małej, Gronkowa oraz Nowej Białej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.