PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Szczawnica

Sport

I Turniej Andrzejkowy w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza

Poniedziałek, 28 listopada 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

I Turniej Andrzejkowy w Szkole Podstawowej im. H. SienkiewiczaW świetlicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy 26 listopada odbył się I Szachowy Turniej Andrzejkowy. Pomysłodawcą turnieju był nauczyciel Tomasz Gabryś. W turnieju wzięli udział młodzi adepci "gry królewskiej" ze Szczawnicy oraz ze szkół z pobliskich miejscowości.


Poziom zawodów był wysoki i wyrównany. Przypominając wartość wychowawczą tej pięknej dyscypliny sportowej trzeba stwierdzić, że wszyscy uczestnicy rozgrywek są w zwycięzcami, bez znaczenia na osiągnięty wynik. Organizatorzy zgodnie docenili młodzież za to, że w wolną sobotę jet skłonna zrezygnować z telewizji i komputerów, które uczą dziecinnego, obrazkowego myślenia. Komputery czy telewizory odzwyczajają od myślenia abstrakcyjnego, twórczego, matematycznego, logiczno - wyobrażeniowego. Szachy przeciwnie - rozwijają myślenie matematyczne.

Poza smacznym poczęstunkiem gospodarze imprezy zadbali także o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników. Dyplomy i medale wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy Paweł Sypek.

Pomimo minimalnych różnic punktowych między zawodnikami należy jednak dla porządku wymienić tych, którym udało się dzisiaj osiągnąć pozycje medalowe.

W kategorii gimnazjów :
I miejsce- Zygmunt Soliwoda z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
II miejsce - Michał Ciesielka z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. Tischnera w Szczawnicy
III miejsce - Bartosz Gawęda z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

W kategorii szkół podstawowych :
I miejsce- Bartosz Ciesielka ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Bartosz zdobył 13 punktów na 14 możliwych!
II miejsce- Szymon Kufel ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
III miejsce- Ernest Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy

W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3):
I miejsce- Michał Soliwoda ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku.
II miejsce- Jakub Cabała ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
III miejsce- Sebastian Niezgoda ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.