PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Szczawnica

Wiadomości

Podsumowanie inwestycji w Szczawnicy

Poniedziałek, 30 lipca 2012 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Podsumowanie inwestycji w SzczawnicyPrzedstawiciele Zarządu Powiatu Nowotarskiego, dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz członkowie delegacji ze Słowacji, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym tegoroczne inwestycje na terenie miasta i gminy Szczawnica.


W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotarski Krzysztof Faber, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, dyrektor PZD Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz radny powiatowy Tomasz Hurkała, radny powiatowy Kazimierz Bielak, a także goście specjalni - przedstawiciele Preszowskiego Kraju ze Słowacji, z którym Powiat Nowotarski realizował już dwie transgraniczne inwestycje, a w planach jest kolejny wspólny projekt - stąd też ich obecność. 

- Inwestycje na terenie Szczawnicy kontynuujemy od sześciu lat. Droga powiatowa prowadząca przez centrum miasta jest już właściwie w całości zmodernizowana w sposób całkowity. Miasto intensywnie włączyło się w modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzięki temu jesteśmy na takim etapie, że ulica Główna jest wyposażona we wszystko, co powinna mieć. W tej chwili projektujemy odcinek między Szczawnicą a Krościenkiem. Zamierzamy ubiegać się o środki unijne, które pozwolą nam kontynuować przebudowę tej drogi w kierunku Krościenka - mówi Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu dróg w Nowym Targu. 

W tym roku na terenie Szczawnicy udało się zrealizować już dwie inwestycje. Pierwsza, to zakończona w maju, przebudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Jaworkach. Inwestycja bardzo istotna z turystycznego punktu widzenia, gdyż droga ta stanowi dojazd do największych atrakcji przyrodniczej Pienin - Wąwozu Homole i rezerwatu Biała Woda. Całkowity koszt robót wyniósł 273 tys. zł, w tym 100 tys. zł to dotacja z budżetu miasta i gminy Szczawnica. 

Druga inwestycja to dalsza przebudowa ulicy Głównej w Szczawnicy. Odcinek o długości 815 metrów (w km 3+280 do km 4+095) przeszedł remont nawierzchni, remont obiektu mostowego na potoku Skotnickim, remont odwodnienia drogi oraz chodników i zatok autobusowych. Całkowity koszt robót wyniósł 997 tys. zł, a inwestycja była po równo finansowana przez Powiat Nowotarski oraz miasto i gminę Szczawnica. 

Wykonawcą obu inwestycji, realizowanych na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg, było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.