PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry Zachodnie

Góry

Patronat medialny WATRA

I bieg na Rakoń i Wołowiec – najszybszy Robert Faron!

Poniedziałek, 1 października 2012 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Ruszyli, start o godzinie 10 odbył się z Polany Huciska, fot. Wojciech SzatkowskiW sobotę 29 września 2012 r. odbył się, przy pięknej jesiennej pogodzie, pierwszy wysokogórski bieg na Wołowiec i Rakoń. Wystartowało w nim 52 zawodników. Z niewiarygodnym czasem 1 godzina 1 minuta 54,6 na szczycie Wołowca (2064 m) zameldował się Robert Faron z UKS Watra Kamienica. Głównym sponsorem zawodów była Firma „Budrem Euro Invest” z Krakowa, a organizatorem biegu Lub Wysokogórski w Zakopanem. Partnerami medialnymi biegu byli: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl, Portal Górski www.nieznanetatry.pl, Magazyn Górski „Góry”.


Rejestracja zawodników rozpoczęła się o godzinie 7 na Siwej Polanie u wlotu do Doliny Chochołowskiej. Kierowniczką biura była Magdalena Szpot. Po rejestracji zawodnicy przejechali na Polanę Huciska, gdzie dokończono rejestracji. Punktualnie o godzinie 10  odbył się start 52 zawodników. Wszyscy ostro wystartowali i walka rozegrała się głównie na stromym podejściu na przełęcz pomiędzy Rakoniem, a Wołowcem. Najszybciej wbiegł na szczyt Wołowca Robert Faron. Osiągnął fantastyczny czas 1 godzina 1 minuta 54,6. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Bolechowska 1 godzina 16 minut 43,5. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością 66-letni przewodnik tatrzański, Maciej Mojżyszek, który osiągnął czas 1 godzina 23 minuty 19,2. Wśród amatorów, którzy kończyli bieg na Rakoniu, najszybszy był Franciszek Łukaszczyk Mućka z czasem 1 godzina 2 minuty 38,3. Drugi był Michał Stoch, a trzeci Stanisław Gąsienica. Wśród amatorek pierwsza na Rakoniu stanęła Kinga Kuligowska, druga była Dorota Kuźniar, a trzecia Ewa Łukaszczyk.

Atmosfera rywalizacji była wspaniała. Walka na trasie taka sama. Zresztą wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i osiągnęli „swój Everest”. Wszyscy zawodnicy w dobrej kondycji zakończyli bieg i po zejściu do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej, po wspólnym obiedzie, rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród. Były brawa, podium i nagrody, ufundowane przez sponsorów. A byli nimi: „Budrem” Euroinvest Kraków – sponsor główny zawodów, PTTK, schronisko na Polanie Chochołowskiej, Dynafit Polska (Jacek Grzędzielski), a słodki poczęstunek ufundowała jak zwykle niezawodna „Samanta” Maria Rzankowska. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim sędziom zawodów, którzy spisali się znakomicie, ekipie pomiaru czasu, ratownikom TOPR i sponsorom zawodów. Nagrody wręczali: Andrzej Hojda i Janusz Przybyło z firmy „Budrem” Euro Invest, Przemysław Wójcik – prezes Klubu Wysokogórskiego Zakopane i Andrzej Faktor – członek zarządu klubu, Irena Gąsienica-Roj i Józef Krzeptowski junior ze schroniska na Polanie Chochołowskiej, Agnieszka Wojdyła i kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.

Poniżej załączamy wyniki zawodów I Biegu Wysokogórskiego na Wołowiec i Rakoń i zapraszamy za rok we wrześniu na II Bieg Wysokogórski KW Zakopane. Tym razem jego celem numer jeden będzie Starorobociański Wierch (2176 m) a dla amatorów Trzydniowiański Wierch.

Serdecznie zapraszamy za rok na Chochołowską.

WYNIKI_BIEG_RAKON_WOLOWIEC.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.