PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry

Góry

Zawody KW Zakopane „Budrem” w ski-alpinizmie 2011

Poniedziałek, 21 marca 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Start zawodnikówKlub Wysokogórski Zakopane zaprasza na III. zawody Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie Berghaus Cup, które odbędą się w dniu 26 marca 2011 r. (sobota). Zawody będą należały do cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski amatorów w ski-alpinizmie. Pełna nazwa zawodów: Zawody KW Zakopane „Budrem”w ski-alpinizmie 2011, IX. edycja cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski Amatorów w narciarstwie wysokogórskim.Głównym sponsorem zawodów jest Pan Józef Hojda, Firma „Budrem”. Termin: 26 marca 2011 r.


Zawody Polskiego Związku Alpiznimu i KW Zakopane – były organizowane w latach 1963-1996 w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich i Hali Gąsienicowej, a ich głównym organizatorem był KW Zakopane. Zawody te były organizowane w formie zjazdu terenowego np. z Przełęczy Schodki do Dolinki Pustej, czy z Gładkiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W latach 1993-1996 zawodnicy rywalizowali też na trasie ski-alpinistycznej. Organizator KW Zakopane (Maciej Pawlikowski). Najambitniejsze zawody miały miejsce w roku 1993, kiedy to trasa prowadziła z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez szczyt Świnicy, Skrajną Przełęcz, Murowaniec i Zawrat (wtedy kierownikiem trasy był znany ski-alpinista, przewodnik tatrzański i przewodnik IVBV, Piotr Konopka). W 2008 r. powrócono do organizacji zawodów ski-turowych przez KW Zakopane.


Zawody odbędą się na następującej trasie w kategorii amatorskiej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” i do Kuźnic (meta). Limit czasowy na Przełęcz Kondracką 3 godziny.


Zawodnicy na trasie sportowej (z licencjami PZA) startują na trasie dłuższej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – stąd podchodzą na fokach trasą FIS II na Goryczkową (do szałasu) i zjeżdżają do „esa”, dalej do Kuźnic (meta). Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych. Jeżeli warunki nie pozwolą zawody zostaną rozegrane na trasie zastępczej, którą podamy 5 dni przed rozpoczęciem zawodów. Wyposażenie obowiązkowe zawodników w kategorii amatorskiej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: sonda, łopatka, detektor lawinowy. Kask należy mieć na głowie od startu do mety. Wyposażenie obowiązkowe dla zawodników w kategorii sportowej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: detektor lawinowy, łopata, sonda.

Wpisowe na zawody: 60 zł  

Program zawodów

26 marca 2011 r. – godzina 8.30 – wylot Doliny Kościeliskiej, Kiry, restauracja „Harnaś” - zamknięcie listy startowej, odprawa zawodników, podanie ostatecznej trasy zawodów.

9.15 – transport depozytów osobistych (depozyt na rzeczy osobiste otrzyma każdy z zawodników)

9.30 – przejście zawodników na start na Wyżniej Kirze Miętusiej

10.00 – start zawodników

14.30 – wspólny obiad w Kuźnicach w „Yurta Bar”, czyli Berghaus Party

16.00 – uroczyste rozdanie nagród

16.30 – losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników

Organizator: Klub Wysokogórski Zakopane

Kierownik zawodów: Wojciech Szatkowski

Kierownik trasy: Andrzej Śliwiński

Kontakt: zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem na adres w.szatkowski@poczta.onet.pl lub tel. 0-606/978-257.

Główny sponsorzy zawodów: Pan Józef Hojda, Firma „Budrem” Euro-Invest i Berghaus.

Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl

 i Podhalański Serwis Sportowy www.podhale-sport.pl

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.