PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry

Góry

Zawody KW Zakopane "Budrem" w ski-alpinizmie

Czwartek, 31 marca 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Start zawodników odbył się w rejonie "esa", fot. Wojciech Szatkowski26 marca 2011 r., w sobotę odbyły się zawody KW Zakopanem „Budrem” w ski-alpinizmie, będące jednocześnie edycją Pucharu Polski PZA i Pucharu Polski Amatorów. Wystartowało w nich 55 zawodników. Poniżej relacja z tych zawodów...


Tegoroczna zima zrobiła nam, myślę o organizatorach zawodów ski-alpinistycznych, niemiłego psikusa. Już w początkach marca sytuacja śniegowa stała się nazwijmy to wprost - krytyczna. Zmusiło to także mnie, organizatora zawodów KW Zakopane w ski-alpinizmie, do miany planowanej trasy. Po wtorkowym rekonesansie w Tatrach w rejonie Doliny Małej Łąki, Kopy Kondrackiej i Hali Kondratowej, i konsultacji z kierownikiem trasy Andrzejem Śliwińskim podjąłem decyzję o zmianie trasy. Prowadziła ona zatem w sposób następujący: start przy tzw. „esie”Goryczkowym – za trasą szlaku narciarskiego na Polanę Kondratową – stamtąd lewym, wyśnieżonym skrajem polany do Kamienia – na Przełęcz pod Kopą Kondracką i na Kopę Kondracką (2005 m) – przepinka zjazd do Kamienia (punkt gdzie zaczynało się drugie podejście był położony 20 m poniżej skałki) – drugie podejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką i na Suchy Kondracki Wierch (1890 m) i drugi zjazd do Kamienia i na Kondratową, a następnie w stronę „esa”. Potem zawodnicy musieli zarzucić narty na plecaki i zbiec ok. 2,5 km wzdłuż tzw. Dolnych Kalatówek do Kuźnic, gdzie znajdowała się meta. Trasa miała ok. 12, 5 km długości i ok.1200 m przewyższenia. Trasa zawodów została wyznaczona przez Dyrektora zawodów, kierownika trasy Andrzeja Śliwińskiego i Maćka Bielawskiego w dniach 23-25 marca, a w piątek przed zawodami została odebrana przez delegatów PZA: Macieja Głogoczowskiego i Jacka Bilskiego.

      26 marca, w sobotę ochłodziło się, wiał wiatr i posypywał śnieg. Od godziny 7.30 była prowadzona rejestracja zawodników w Barze „Yurta-Ski” w Kuźnicach u gościnnego jak zawsze Przemka Sobczyka. Kierownikiem biura była Beata Stasik. O godzinie 9.50 odbyła się odprawa zawodników przy bramie „Berghausa” - jednego z głównych sponsorów naszych zawodów i Pucharu Polski Amatorów, ustawionej obok „Yurta – Ski”. Podano przebieg trasy, wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o stanie zaśnieżenia. Obył się tam tzw. start honorowy i zawodnicy przeszli na miejsce startu „ostrego”, czyli do „esa”. O godzinie 11 odbył się start zawodników, którzy na butach pomknęli szybkim tempem w stronę Kondratowej. Dosyć szybko uformowała się czołowa dwójka, którą prowadził Andrzej Bargiel (Tatra Team), zwycięzca ubiegłorocznych zawodów KW Zakopane i „pieniński wojownik” Jacek Żyłka-Żebracki (GOPR Podhale). Andrzej i Jacek zawzięcie walczyli: na Przełęcz pod Kopą Kondracką weszli niemal jednocześnie, dopiero na zjeździe przewagę uzyskał Andrzej Bargiel.

      Mieli oni dość znaczną przewagę nad następnymi zawodnikami: Tomaszem Brzeskim z SN PTT, Szymonem Zachwieją (GOPR Podhale) i Mariuszem Wargockim (KW Zakopane). Taka była też ostateczna klasyfikacja grupy sportowej zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Polski PZA. Zwyciężył Andrzej Bargiel z czasem 1.26.32, o prawie dwie minuty za nim na mecie zjawił się Żebracki, potem Brzeski, Zachwieja i Wargocki. W kategorii kobiet, zaliczanej do klasyfikacji PZA, zwyciężyła Klaudia Tasz (SN PTT 1907 Zakopane), ponad 14 minut przez Justyną Żyszkowską (Tatra Team) i Eweliną Zwijacz-Kozica (SN PTT 1907 Zakopane). Wśród młodzieży najlepsza okazała się reprezentantka KW Zakopane Paulina Figura, która zwyciężyła z czasem 1.31.10, przed Anią Tybor i Marią Myślińską z Kandaharu. Wśród kadetów wygrał Bartłomiej Bargiel, a w kategorii kadetek Agata Cikowska. Spośród amatorów najlepszy okazał się Bartłomiej Golec, przed Jarkiem Prokopem i Marcinem Piętką z Kandaharu. W kategorii nestorskiej najlepszy kazał się słowacki ski-alpinista ze Szczyrbskiego Jeziora, Walter Walasik. Wśród pań w Pucharze Polski Amatorów zwyciężyła Agnieszka Solik. Po minięciu mety zawodnicy mogli się posilić w „Yurta -Ski”, dziękujemy przy okazji Przemkowi Sobczykowi z „Yurta Ski” za pomoc i zorganizowanie posiłku, który wszystkim bardzo smakował:) Potem o godzinie 16.20 odbyło się uroczyste rozdanie nagród w siedzibie TPN w Kuźnicach, w sali audiowizualnej. Rozdano nagrody, dyplomy i puchary najlepszym, które wręczali dyrektor zawodów i Józef Przybyło z Firmy „Budrem”, a następnie odbyło się losowanie nagród rzeczowych i zawodnicy rozjechali się do domów.

Chcieliśmy szczególnie podziękować:

Panu Józefowi Hojdzie i firmie „Budrem” za pomoc w organizacji zawodów

Firmie „Berghaus” - sponsorowi Pucharu Polski Amatorów

Polskiemu Związkowi Alpinizmu

Firmie „Odlo” za ufundowanie cennych nagród

Stowarzyszeniu Miłośników Narciarstwa Wysokogórskiego

Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu za wynajęcie sali

Portalom internetowym www.watra.pl i www.podhale-sport.pl za relacje z zawodów

Z narciarskim pozdrowieniem.

Wojciech Szatkowski, Dyrektor zawodów KW Zakopane w ski-alpinizmie

 

Wyniki KW Zakopane.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.