PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Góry

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK

Piątek, 7 czerwca 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTKW niedzielę 2 czerwca wycieczką do Doliny Strążyskiej rozpoczęliśmy akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”. Zasady i cele tej akcji podane były w internecie w dniu 21.05.2013r. a także w prasie, radiu i plakatach ogłoszeniowych. W wycieczce wzięło udział 27 osób z Zakopanego, Kościeliska, Nowego Targu, Rabki, Dzianisza, Ratułowa, Cichego, a nawet z Poznania, Gryfina i Brzegu Opolskiego.


Byliśmy mile przyjęci w herbaciarni „Parzenica”, gdzie wypiliśmy herbatę z krystalicznie czystej, źródlanej wody, wypływającej spod Giewontu i zjedliśmy pyszną szarlotkę. W czasie odpoczynku gaździna herbaciarni pani Anna Krupa bardzo ciekawie opowiadała nam o historii herbaciarni i odwiedzających dolinę turystach. Wszystkich szczególnie interesowały opowieści o zwierzętach, które można zobaczyć na Polanie Strążyskiej. Zdarzyło się raz na przykład, że na polanie równocześnie przebywało aż 6 niedźwiedzi – dwie matki, każda z dwoma małymi niedźwiadkami. Po odpoczynku cała grupa poszła do wodospadu „Siklawica”, który teraz pięknie wygląda, bo po deszczach płynie w nim dużo wody.

Następnie poszliśmy do Doliny ku Dziurze, wchodząc do Dziury, na której dnie jest jeszcze lód.

Uczestnicy wycieczki zdobyli 16 punktów GOT. Następna wycieczka będzie za dwa tygodnie, 16 czerwca na Halę Kondratową, na którą organizatorzy akcji wszystkich serdecznie zapraszają.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.