PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Tatry

Góry

„Lawinowe ABC”

Piątek, 20 lutego 2015 r.
Autor: Agnieszka Szymaszek

„Lawinowe ABC”Tej zimy szlakiem na Kalatówki często podążają grupki uczniów. Ich celem jest centrum lawinowe na Kalatówkach. Po drodze uczą się, czym jest zimowa bezpieczna turystyka w górach, co to są stopnie zagrożenia lawinowego, i do czego służy zestaw „lawinowe ABC”. W centrum lawinowym na Kalatówkach pora na zabawę edukacyjną z użyciem detektora, sondy, łopatki. A wszystko to dzieje się w ramach akcji „Lawinowe ABC” pod opieką pani Małgorzaty Kot – pracownika Działu Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego i przewodnika tatrzańskiego.


Do tej pory odbyło się 12 wycieczek, w planie są kolejne - na początku marca. Niestety przykrą wiadomością jest fakt, że nie ma już wolnych terminów! Limit wycieczek na ten sezon został wyczerpany, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeśli tylko dopisze przyszła zima, TPN w ramach akcji „Lawinowe ABC” zorganizuje kolejne wycieczki. Dodajmy, że jest to propozycja bezpłatna, z której korzystać mogą gimnazja oraz szkoły podnagimnazjalne. Z tej możliwości tej zimy skorzystali (bądź skorzystają – na początku marca) uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem, Gimnazja nr 1 i 2 w Zakopane, Gimnazja w Leśnicy, Frydmanie, Bukowinie Tatrzańskiej, Sierockiem, Nowem Bystrem i Zębie. Cieszy fakt, że młodzież z Podhala ma możliwość edukacji związanej z bezpieczeństwem w tak bliskich górach.

To już czwarta edycja akcji Lawinowe ABC, której celem jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach. Akcja składa się z szeregu zróżnicowanych działań, głównie o charakterze edukacyjnym. Jej ideą jest uświadomienie odbiorcom – wszystkim zainteresowanym zimową działalnością w górach, że wiąże się ona z koniecznością ciągłego zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności.
  
Organizator: Tatrzański Park Narodowy, TOPR
Partnerzy: PZU, Mammut, Pieps, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.