PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Góry

Zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK

Wtorek, 9 czerwca 2015 r.
Autor: Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane

Zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTKOddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, kontynuują akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podhala i przyjeżdżających do nas turystów. Akcja jest prowadzona społecznie i bezpłatnie. Stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.


Planujemy w ciągu trzech miesięcy: w czerwcu, lipcu i sierpniu osiem wycieczek w czasie, którego odwiedzimy wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. W trakcie wycieczek przewodnik tatrzański, będący również przodownikiem turystyki górskiej GOT PTTK, będzie objaśniał zasady zdobywania punktów GOT równocześnie podając wiadomości o pokonywanej trasie, zwracając uwagę na piękno otaczającej przyrody, a przede wszystkim na zasady bezpiecznego chodzenia po górach.

Turyści mogą iść indywidualnie po szlakach według własnych wariantów przejść lub w pobliżu przewodnika tatrzańskiego słuchając tego, co on mówi.

Miejsca zbiórek będą wyznaczane u wylotów dolin przy budkach kasowych TPN o godzinie 9-tej rano.
Szczegółowe informacje o planowanych przejściach szlaków, będą podawane w Radiu Alex, Prasie i Internecie.

14.06.2015
Przejście szlakiem w Dolinie Strążyskiej do herbaciarni „Parzenica” i wodospadu Siklawica, a następnie do Doliny ku Dziurze z wejściem do samego dna Jaskini Dziura.
16 punktów GOT. 

28.06.2015
Przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Brata Alberta, hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej.
12 punktów GOT.

05.07.2015
Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła.
28 punktów GOT.

12.07.2015
Przejście z Kuźnic do schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy.
21 punktów GOT.

19.07.2015
Przejście z Siwej Polany do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 1983 roku.
19 punktów GOT.

02.08.2015
Przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska PTTK na Hali Ornak i do Stawu Smreczyńskiego.
17 punktów GOT.

09.08.2015
Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza.
28 punktów GOT.
Spotkanie: godzina 9,00  – Wodogrzmoty Mickiewicza

16.08.2015
Na zakończenie przejście z Wierch Porońca  na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem  do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach.
Powrót z kaplicy niebieskim szlakiem do Zazadniej.
14 punktów GOT.

Każdy uczestnik we wszystkich powyższych wycieczkach zdobędzie aż 140 punktów GOT, a więc znacznie więcej niż potrzeba na zdobycie popularnej lub małej brązowej Górskiej Odznaki Turystycznej. Inicjatorzy akcji „Chodzimy po górach…” będą zachęcać turystów biorących udział w tej akcji, aby między naszymi wędrówkami niedzielnymi, sami chodzili po tatrzańskich i podhalańskich szlakach. Osoba, która zdobędzie w ramach tej akcji 140 punktów GOT otrzyma okolicznościową odznakę upamiętniającą rocznicę 140-lecia przewodnictwa tatrzańskiego wypadającą w roku 2015.

Organizator akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną „
Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane
Informacji udziela biuro Oddziału Tatrzańskiego PTTK
Tel. 18 20 157 20 od godziny 9.00 do 16.00
www.zakopanepttk.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.