PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Tatry

Góry

Zakończył się TATRA FEST

Poniedziałek, 26 czerwca 2023 r.
Autor: Justyna Goździewska

Zakończył się TATRA FESTW miniony weekend w samym sercu Tatr odbył się TATRA FEST - święto najbardziej wymagających biegów górskich, a także spotkań ze sportem dla najmłodszych. W trakcie wydarzenia w trzech biegach (TATRA FEST BIEG czyli Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra 2023 - 65 kilometrów, TATRA RACE RUN - 25 kilometrów i TATRA CROSS - 10 kilometrów) wystartowało łącznie niemalże 600 osób. Trzy biegi miały w sumie prawie 7 000 metrów przewyższenia.


Tomasz Skupień triumfował w tegorocznej edycji Tatra Fest Biegu, pokonując 65 kilometrów przez Tatry w imponującym czasie 8 godzin i 29 minut. Karol Matyssek zajął drugie miejsce, docierając do mety po 8 godzinach i 35 minutach. Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Sobczyk, który potrzebował 8 godzin i 37 minut, by ukończyć trasę. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Tatarek-Konik z wynikiem 10 godzin i 42 minuty. Zaraz za nią na metę dobiegła Iwona Kik z czasem 10 godzin i 38 minut. Ostatnia na podium była Joanna Piątek z czasem 11 godzin i 12 minut. To wspaniałe osiągnięcia zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z wymagającym wyzwaniem i udowodnili swoją siłę oraz wytrzymałość w górskim terenie Tatr. 

Cała trasa była przyjemna. 60 kilometrów dobrze się biegło, to ostatnie 5 kilometrów było dla mnie najtrudniejsze. Pogoda była dobra do biegania, bo nie było gorąco, ale za to pojawiło się trochę problemów technicznych, bo przez deszcz było trochę ślisko. Generalnie jednak to był bardzo fajny bieg, jak każdy w Tatrach - mówił na mecie Mistrz Polski Skyrunning 2023 Tomasz Skupień. 

Tworzymy przestrzeń opartą na partnerstwie. Łączymy światy sportowców-amatorów i profesjonalistów-wyczynowców, ale też otwieramy zakopiańską społeczność i gości z całej Polski na ważne dla nas wartości: edukację dzieci, w kontekście kultury fizycznej, sportu i podejścia do natury polegającego na harmonii i równowadze - mówi Karolina Wierzbińska, współorganizatorka Tatra Fest. W wydarzeniach towarzyszących wzięły udział setki dzieci i dorosłych. W Zakopanem w ramach Tatra Fest Kids pojawiły się m. in. legendy polskiego himalaizmu - Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki czy Ryszard Pawłowski, którzy przeczytali najmłodszym fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa w ramach akcji "Bajki Mają Moc". 

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://tatrafestbieg.pl/informacje/

Organizatorem TATRA FEST jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.