PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Kultura

Migawki fotograficzne Jerzego Z. Kosiuczenko. Wielkanocne Jajo Zakopane 2012

Wtorek, 24 kwietnia 2012 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. KosiuczenkoW Poniedziałek Wielkanocny 9 kwietnia 2012 roku na Polanie Kalatówki W Suchym Żlebie odbyły się coroczne XIV Zawody im. Krystyny Behounek o Wielkanocne Jajo. W przeddzień odbył się II bieg narciarski. Pomysłodawca imprezy jest Pani Marta Łukaszczyk.


Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że od samego rana tłumy przyszłych zawodników, turystów i mieszkańców Zakopanego i okolic podążały na polanę.

Program zawodów obejmował pokaz mody i sprzętu narciarskiego z ubiegłego wieku. W czasie pokazu zawodnicy, przedstawiani z imienia i nazwiska bądź przy pomocy pseudonimu, demonstrowali posiadany sprzęt sportowy i ubiór,  często wyjmowany raz w roku na podobną imprezę z szaf lub komód. W imprezie brali też udział różni przebierańcy n.p. za zakonnice lub zakonnika, a nawet w strojach balowych. Aby wziąć udział w konkursie należało posiadać narty drewniane, buty turystyczne i stylowy strój. Zawodnicy byli oceniani za pomysłowość stroju i efektowne ewolucje w czasie jazdy.

W trakcie zawodów nie obyło się bez upadków tak, że przygotowani ratownicy górscy mieli również nieco pracy, a nawet niektóre zawodniczki po upadku zwożono na plecach ratowników. Po konkursie jazdy stylowej odbył się slalom równoległy.

Czas spędzony na polanie umilała dodatkowo kapela góralska. Zawody zakończyły się ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród.

Na zakończenie imprezy – po południu - pogoda sprawiła dużego figla i wielu osób chcąc nie chcąc na bardzo śliskiej drodze przyśpieszała zejście do Kuźnic.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.