PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Sport

IV Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły i Grand Prix "Sokoła"

Środa, 8 czerwca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka5 czerwca odbył się IV Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Zawodnicy uczestniczący w biegu głównym mieli do pokonania dystans 22 km w trudnym górskim terenie. Trasa wiodła spod kina „Sokół” przez Nosal, Kuźnice, Myślenickie Turnie, Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową i Kuźnice na Kalatówki. Bieg główny ukończyło ponad 120 biegaczy. Pobijając rekord trasy z czasem 1:58:13 zwyciężył Marcin Świerc z Lublińca. Wśród kobiet najlepsza była Anna Celińska z Bielska Białej.


Tradycyjnie odbył się także bieg dla amatorów na krótszej 7,5 km trasie wiodącej przez Nosal na Kalatówki. Wzięło w nim udział 32 zawodników, a zwyciężył Maciej Bierczak z Porąbki. W biegu startowali zawodnicy z całej Polski, a wśród nich dwóch najlepszych biegaczy górskich, medalistów Mistrzostw Polski – Marcin Świerc i Piotr Koń.

Impreza z dużym sukcesem popularyzuje bieganie w górskim terenie. Jej patron Franciszek Marduła (1909-2007) to słynny zakopiańczyk, zawodnik kadry narodowej w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich w latach 30-tych, wychowawca młodzieży i znany lutnik. Przez 81 lat był on związany z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”.

W tym roku Bieg im. Druha Franciszka Marduły zmienił termin z września na czerwiec i organizatorzy zapowiadają, że będzie tak również w kolejnych edycjach. Ciekawym pomysłem było także połączenie kilku imprez biegowych rozegranych w ciągu jednego „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem". Uczestnicy II Zakopiańskiego Testu Coopera, II Biegu im. hr. Władysława Zamoyskiego oraz IV Wysokogórskiego Biegu im. Druha Franciszka Marduły zostali sklasyfikowani w Grand Prix „Sokoła”. Jego zwycięzcą został Piotr Koń. Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Haczyk z Opola

Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, które zawodnikom w schronisku na Kalatówkach uroczyście wręczyli burmistrz Janusz Majcher oraz prezes TG Sokół Stanisław Marduła.

Bieg odbył się pod patronatem Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego WATRA.

WYNIKI:

wyniki_bieg_Marduly_22km.pdf

wyniki_bieg_Marduly_7,5.pdf

wyniki_GP SOKOL 2011.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.