PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Sport

IV Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły i Grand Prix "Sokoła"

Środa, 8 czerwca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka5 czerwca odbył się IV Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Zawodnicy uczestniczący w biegu głównym mieli do pokonania dystans 22 km w trudnym górskim terenie. Trasa wiodła spod kina „Sokół” przez Nosal, Kuźnice, Myślenickie Turnie, Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową i Kuźnice na Kalatówki. Bieg główny ukończyło ponad 120 biegaczy. Pobijając rekord trasy z czasem 1:58:13 zwyciężył Marcin Świerc z Lublińca. Wśród kobiet najlepsza była Anna Celińska z Bielska Białej.


Tradycyjnie odbył się także bieg dla amatorów na krótszej 7,5 km trasie wiodącej przez Nosal na Kalatówki. Wzięło w nim udział 32 zawodników, a zwyciężył Maciej Bierczak z Porąbki. W biegu startowali zawodnicy z całej Polski, a wśród nich dwóch najlepszych biegaczy górskich, medalistów Mistrzostw Polski – Marcin Świerc i Piotr Koń.

Impreza z dużym sukcesem popularyzuje bieganie w górskim terenie. Jej patron Franciszek Marduła (1909-2007) to słynny zakopiańczyk, zawodnik kadry narodowej w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich w latach 30-tych, wychowawca młodzieży i znany lutnik. Przez 81 lat był on związany z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”.

W tym roku Bieg im. Druha Franciszka Marduły zmienił termin z września na czerwiec i organizatorzy zapowiadają, że będzie tak również w kolejnych edycjach. Ciekawym pomysłem było także połączenie kilku imprez biegowych rozegranych w ciągu jednego „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem". Uczestnicy II Zakopiańskiego Testu Coopera, II Biegu im. hr. Władysława Zamoyskiego oraz IV Wysokogórskiego Biegu im. Druha Franciszka Marduły zostali sklasyfikowani w Grand Prix „Sokoła”. Jego zwycięzcą został Piotr Koń. Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Haczyk z Opola

Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, które zawodnikom w schronisku na Kalatówkach uroczyście wręczyli burmistrz Janusz Majcher oraz prezes TG Sokół Stanisław Marduła.

Bieg odbył się pod patronatem Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego WATRA.

WYNIKI:

wyniki_bieg_Marduly_22km.pdf

wyniki_bieg_Marduly_7,5.pdf

wyniki_GP SOKOL 2011.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.