PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Sport

Memoriał Piotra Malinowskiego

Środa, 27 kwietnia 2016 r.
Autor: Monika Strojny

Memoriał Piotra MalinowskiegoJuż po raz XIX zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech oraz Hiszpanii stanęli na starcie Memoriału Piotra Malinowskiego, tradycyjnie ostatnich zawodów w sezonie skialpinistycznym i finału Pucharu Polski PZA. Ku zaskoczeniu większości uczestników, trasę udało się poprowadzić przez wszystkie planowane przełęcze, a zjazdy (tam, gdzie śnieg był) odbywały się w świetnych warunkach. I tak na długiej trasie rywalizowano od dawnych Gienkowych Murów przez Liliowe, Świnicką Przełęcz, Karb, Zawrat, Dolinę Pięciu Stawów i Kozią Przełęcz, z której prowadził ostatni zjazd do Czarnego Stawu i bieg do mety przy Schronisku Murowaniec.


Na pokonanie trasy, która dobremu narciarzowi czy turyście zajęłaby dzień lub dwa, Milanowi Pisarcikowi ze Słowacji potrzebne było zaledwie 2h 5min, a najszybsza wśród kobiet Ania Figura pojawiła się na mecie po 2h 28min. Warunki pogodowe były dla nich idealne: rano wyszło słońce, które jednak na czas startu schowało się za chmurami i nie topiło śniegu. Dopiero w niedzielę rano zima powróciła w Tatry i zasypała ślady zawodów 30cm białego puchu…
Memoriał był także Mistrzostwami Polski Ratowników Górskich i w swoich kategoriach zwyciężyli Marcin Piętka z GOPR Beskidy w seniorach, Milan Pisarcik z HZS Mala Fatra w weteranach oraz Adam Marasek z TOPR w kategorii nestorów.

Na krótszej trasie w rejonie Liliowego, Beskidu i Świnickiej Kotlinki rywalizowali kadeci, juniorzy oraz mniej zaawansowani zawodnicy. Wśród najmłodszych zwyciężył Franek Rząsa, w juniorach Marek Legaszewski i Ewa Brzeska, a na krótszej trasie najlepsi okazali się Dariusz Haładyna i Weronika Półtawska.
Start w Memoriale wyłonił także najlepszych zawodników Pucharu Polski PZA, w którego skład w tym roku wchodziło pięć imprez: Memoriał Kuby Soińskiego, Puchar Połonin, Puchar Pilska, Memoriał Józefa Oppenheima oraz „Malinowski”. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Marcin Piętka, Tyberiusz Mikołajczyk oraz Zbigniw Topór , a wśród pań Agnieszka Solik, Iwona Januszyk i Anna Figura.

Dziękujemy sponsorom, uczestnikom, kibicom oraz ekipie przygotowującej zawody - widzimy się ponownie za rok w Tatrach!

Pełne wyniki na www.memorial.topr.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.