PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Sport

Memoriał Piotra Malinowskiego

Środa, 27 kwietnia 2016 r.
Autor: Monika Strojny

Memoriał Piotra MalinowskiegoJuż po raz XIX zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech oraz Hiszpanii stanęli na starcie Memoriału Piotra Malinowskiego, tradycyjnie ostatnich zawodów w sezonie skialpinistycznym i finału Pucharu Polski PZA. Ku zaskoczeniu większości uczestników, trasę udało się poprowadzić przez wszystkie planowane przełęcze, a zjazdy (tam, gdzie śnieg był) odbywały się w świetnych warunkach. I tak na długiej trasie rywalizowano od dawnych Gienkowych Murów przez Liliowe, Świnicką Przełęcz, Karb, Zawrat, Dolinę Pięciu Stawów i Kozią Przełęcz, z której prowadził ostatni zjazd do Czarnego Stawu i bieg do mety przy Schronisku Murowaniec.


Na pokonanie trasy, która dobremu narciarzowi czy turyście zajęłaby dzień lub dwa, Milanowi Pisarcikowi ze Słowacji potrzebne było zaledwie 2h 5min, a najszybsza wśród kobiet Ania Figura pojawiła się na mecie po 2h 28min. Warunki pogodowe były dla nich idealne: rano wyszło słońce, które jednak na czas startu schowało się za chmurami i nie topiło śniegu. Dopiero w niedzielę rano zima powróciła w Tatry i zasypała ślady zawodów 30cm białego puchu…
Memoriał był także Mistrzostwami Polski Ratowników Górskich i w swoich kategoriach zwyciężyli Marcin Piętka z GOPR Beskidy w seniorach, Milan Pisarcik z HZS Mala Fatra w weteranach oraz Adam Marasek z TOPR w kategorii nestorów.

Na krótszej trasie w rejonie Liliowego, Beskidu i Świnickiej Kotlinki rywalizowali kadeci, juniorzy oraz mniej zaawansowani zawodnicy. Wśród najmłodszych zwyciężył Franek Rząsa, w juniorach Marek Legaszewski i Ewa Brzeska, a na krótszej trasie najlepsi okazali się Dariusz Haładyna i Weronika Półtawska.
Start w Memoriale wyłonił także najlepszych zawodników Pucharu Polski PZA, w którego skład w tym roku wchodziło pięć imprez: Memoriał Kuby Soińskiego, Puchar Połonin, Puchar Pilska, Memoriał Józefa Oppenheima oraz „Malinowski”. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Marcin Piętka, Tyberiusz Mikołajczyk oraz Zbigniw Topór , a wśród pań Agnieszka Solik, Iwona Januszyk i Anna Figura.

Dziękujemy sponsorom, uczestnikom, kibicom oraz ekipie przygotowującej zawody - widzimy się ponownie za rok w Tatrach!

Pełne wyniki na www.memorial.topr.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.