PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Sport

Trzy dni biegania po Tatrach

Wtorek, 7 czerwca 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Trzy dni biegania po TatrachZakończył się VI Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W dniach 3-5 czerwca pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zakopane oraz Starosty Powiatu Tatrzańskiego odbyły się trzy biegi: IX Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km oraz VII Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km. Zawody zorganizowało zakopiańskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem biegaczy z całej Polski, a także z zagranicy. Łącznie we wszystkich trzech imprezach biegowych wystartowało blisko 700 zawodników, a w Grand Prix „Sokoła” sklasyfikowanych zostało 68 zawodników. Jego zwycięzcą został Robert Faron (Salco Sport Team), wśród kobiet najlepsza była Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane).


Najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego był Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning. Jego zwycięzcą po raz kolejny został Marcin Świerc (Salomon Suunto Poland) z czasem 3h02:04,7. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Celińska (Byledobiec Anin) z czasem 3h29:47,8. Trasa tego ekstremalnego biegu miała aż 32 km długości, a deniwelacja wynosiła 2218 m. W ramach Mistrzostw Polski w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli „Fake Runners” przed reprezentantami Salomon Suunto Team i Dynafit PL. Zawodnicy tradycyjnie już biegli najpierw miejskimi ulicami spod Kina „Sokół” do Kuźnic, a następnie już trudnymi górskimi szlakami w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Meta i strefa regeneracji energetycznej usytuowana została w samym centrum miasta w Parku Miejskim, gdzie odbywał się Zakopiański Dzień Dziecka z wieloma atrakcjami, cieszyła się więc zainteresowaniem dużego grona kibiców. W ramach zlokalizowanego tuż obok mety Kids Parku także organizatorzy Weekendu Biegowego przygotowali dla dzieci i całych rodzin wiele atrakcji promujących zdrowy tryb życia, takich jak mini biegi na czas z przeszkodami, gimnastyczne zmagania, rodzinny trening naturalny i slackline.

Natomiast ponad 15-kilometrowa trasa Biegu Sokoła rozpoczęła się i zakończyła w Kuźnicach. Najszybciej pokonał ją Dariusz Marek (RMD Montrial) z czasem 1h19:40,0. Z kolei meta 10-kilometrowego Biegu im. Wł. hr. Zamoyskiego tradycyjnie już zlokalizowana została w jednym z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach – nad Morskim Okiem. Pierwszy dobiegł do niej Grzegorz Opiał z czasem 39:58,0,ustanawiając nowy rekord trasy.

Dodatkowo z myślą o najmłodszych w ramach Weekendu Biegowego 2 czerwca na Dolnej Równi Krupowej wspólnie z zakopiańskim MOSiR-em zorganizowane zostało specjalne wydarzenie – Bieg Sokolika zaliczany do XXI Szkolnej Letniej Ligi Biegów Przełajowych oraz do Tatrzańskiej Euroligi Dzieci. Mimo deszczowej pogody wzięło w nim udział blisko 470 zawodników.

Wiele osób i instytucji od lat wspiera organizację Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem, a wśród nich sponsor sprzętowy Biegu Marduły - firma Dynafit. W tym roku nowym partnerem Biegu Sokoła i Biegu Zamoyskiego została natomiast firma Regatta. Zawody dofinansował także Burmistrz Miasta Zakopane oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, szczycąc się ponad 120-letnią tradycją, poprzez organizację tych wydarzeń pragnie popularyzować patriotyczne i sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a także upamiętnić postacie hrabiego Zamoyskiego – patrioty, niezwykle zasłużonego dla Tatr i Zakopanego oraz druha Franciszka Marduły – wybitnego lutnika, sportowca, pedagoga, prezesa TG Sokół w Zakopanem. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zapraszają na kolejną edycję „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem” za rok.

Więcej informacji na stronach:
www.biegisokole.pl
www.facebook.com/Zakopianski.Weekend.Biegowy.z.Sokolem
 
Organizator:
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”
Gniazdo w Zakopanem

Patronat honorowy:
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Starosta Tatrzański Piotr Bąk

Patronat medialny:
Gość Niedzielny
Tygodnik Podhalański
Gazeta Krakowska
Telewizja Tygodnika Podhalańskiego
24tp.pl
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
biegigorskie.pl
podhale-sport.pl
Ultra Trail Runner Magazyn

Sponsor sprzętowy
IX Wysokogórskiego Biegu im. dh. F. Marduły
Dynafit

Sponsor Biegu Sokoła i Zamoyskiego
Regatta

Partnerzy:
Zakopiańskie Centrum Kultury
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Mulebar
Intersport
Hotel Mercure Kasprowy Zakopane
Kino „Sokół”
Polskie Koleje Linowe S.A.
Społem Zakopane Sp. z o.o.
TOPR
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej
Nasamed
Tatra Reh
Malinowa
Trening naturalny
Rusz się – Regatta
Wolf Trail
Liga Biegów Górskich – DARE2B
Skyrunning Poland i Skyrunner® Poland Series
Cukiernia Samanta
Karczma Polany
Cechini Muszyna
Berdax
HSKI Szkoła Narciarska
„Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem” został dofinansowany
ze środków Gminy Miasta Zakopane przeznaczonych na realizację zadań
w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.