PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Tatry

Sport

Ruszyły zapisy na X Zakopiański Weekend Biegowy i IX Mistrzostwa Polski Skyrunning

Niedziela, 8 marca 2020 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Ruszyły zapisy na X Zakopiański Weekend Biegowy i IX Mistrzostwa Polski SkyrunningOtwarty został panel rejestracyjny na wszystkie biegi Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Uczestnicy tej wyjątkowej imprezy mają do wyboru dystanse 10, 15 i 32 km, z których każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Mogą też wystartować we wszystkich trzech biegach i zostać dodatkowo sklasyfikowani w Grand Prix Sokoła. W tym roku impreza obędzie się od 5 do 7 czerwca. O znalezieniu się na liście startowej zdecyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowo procedura zapisów jest opisana w regulaminie poszczególnych biegów.


Trasy, jakie czekają na uczestników imprezy, są wyjątkowo piękne, bo położone na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Finisz nad Morskim Okiem, bieg przez przełęcze Karb czy Świnicką, legendarny wręcz zbieg z Kasprowego, to tylko niektóre atrakcje czekające na zawodników. 

Weekend rozpoczyna się w piątek popołudniu startem Biegu Sokoła. Choć trasa ma zaledwie 15 km, to na tym dystansie zawiera się aż 1000 m sumy podbiegów i trudności techniczne poprowadzone ścieżką nad i pod Reglami, dolinami Białego i Strążyską ze startem i metą w Kuźnicach.

Rozgrywany w sobotę Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły to od lat mistrzostwa Polski w skyrunningu na dystansie klasycznym i jeden z najmocniej obsadzonych biegów w Polsce. Typowo skyrunningowa, bardzo trudna technicznie trasa, ma 32 km i ponad 2 tys. m sumy podbiegów, a start i meta zlokalizowane są w samym centrum Zakopanego. Biegacze startują
z miejsca, w którym przed wojną rozpoczął się pierwszy zorganizowany bieg górski w Polsce. 

Żywymi legendami tego biegu są zwycięzcy Marcin Świerc, Bartek Przedwojewski, czy Krzysztof Bodurka, a wśród kobiet najwięcej triumfów odnotowały Anna Celińska, Dominika Wiśniewska-Ulfik i Magdalena Kozielska.

Niedzielny poranek to najkrótszy z biegów – Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego. Jest to bieg nietypowy, bo jego trasa w całości biegnie asfaltem – drogą z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Finisz nad tym najpiękniejszym z polskich jezior w samym sercu Tatr wynagrodzi trudy nawet tym, którzy całkowicie porzucili starty asfaltowe na rzecz górskich. Na 10 km zawodnicy cały czas biegną do góry i pokonują ostatecznie 430 m przewyższenia.

Już teraz zapraszamy na czerwcowe święto biegania w Tatrach, a zapisy od czwartku 5 marca na stronach:
- XIII Bieg Sokoła: https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/461
- XIII Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły: https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/462
- XI Bieg im. Władysława Hrabiego Zamoyskiego: https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/463 

Organizator wydarzenia: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem

Więcej informacji:
www.biegisokole.pl 
www.facebook.com/Zakopianski.Weekend.Biegowy.z.Sokolem  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.