PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Tatry

Sport

Memoriał Ratowników Górskich w Tatrach – finał Lotto Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski przeszły do historii!

Niedziela, 23 kwietnia 2023 r.
Autor: Monika Strojny

Memoriał Ratowników Górskich w Tatrach – finał Lotto Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski przeszły do historii!Warunki w rejonie Hali Gąsienicowej były wymagające, mgła, śnieg oraz dodatkowo deszcz w przeddzień zawodów przekładały się na charakter rywalizacji. Liczyły się szybkość, techniczne zjazdy i sprawne przepinki, a także odporność na zmienną tatrzańską pogodę. 15. kwietnia 2023 na starcie koło stacji IMGW zameldowali się zawodnicy narciarstwa wysokogórskiego z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, a nawet Australii. Mieli do pokonania pięć przełęczy: Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Natomiast sportowcy z młodszych kategorii wiekowych zmagali się w rejonie Przełęczy Liliowe i Beskidu. Warto wspomnieć że, Zakopane gościło młodzieżowe reprezentacje z całego świata w ramach ISMF Youth Camp, a na starcie można było spotkać skialpinistów z Hiszpanii, Słowacji, Rumunii, Niemiec czy Bułgarii. W przygotowaniu i odpowiednim smarowaniu fok do zawodów pomagał przedstawiciel marki Pomoca.


Meta zawodów była zlokalizowana przy Schronisku Murowaniec, które stanowiło jednocześnie bazę zawodów oraz miejsce rejestracji zawodników. W strefie mety można było spróbować przysmaków prosto z Maso Corto – ufundowanych przez rodzinę Platzgummer właścicieli aparthotelu Kurzas -  partnera naszej kadry młodzieżowej. 

Na stole znalazły się lokalne wina, sery i wędliny. Można było przenieść się myślami do Południowego Tyrolu.

Memoriał Ratowników Górskich im. Piotra Malinowskiego był jednocześnie finałem LOTTO Pucharu Polski. Klasyfikacja Pucharu obejmowała: Zawody w skialpinizmie im. Kuby Soińskiego w Szczyrku, Puchar Pilska, Memoriał Jana Strzeleckiego w Zakopanem, Karkonoski Vertical, Puchar Budrem KW Zakopane, Memoriał Malinowskiego.

W rywalizacji wzięli udział topowi polscy zawodnicy w tym Jakub Bachleda-Księdzularz, Jan Elantkowski czy Mirosława Witowska i Anna Tybor. Pierwszy z nich stanął na podium LOTTO Pucharu Polski, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w Memoriale Ratowników im. Piotra Malinowskiego. Natomiast Jan Elantkowski zajął drugie miejsce w Pucharze oraz pierwsze na Memoriale Malinowskiego z czasem 2:02:14,4. Mirosława Witowska zwyciężyła w Malinowskim, a także zdobyła III miejsce w LOTTO Pucharze Polski.

Ostatnia edycja LOTTO Pucharu Polski była jednocześnie Mistrzostwami Polski 2023.

Tytuły mistrzowskie zdobyli Mirosława Witowska oraz Jan Elantkowski.  V-ce mistrzami zostali Anna Tybor i Jakub Bachleda Księdzularz, a brązowe medale powędrowały do Justyny Żyszkowskiej i Marcina Piętki.

Zawody zostały zorganizowane przez Klub TKN Tatra Team przy wsparciu TOPR, a nad całością Mistrzostw Polski i LOTTO Pucharu Polski czuwał Polski Związek Alpinizmu. Sponsorem głównym zawodów było LOTTO, a generalnym partnerem marka Dynafit.

Wyniki LOTTO Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim w sezonie 2022/2023:

Senior:

I miejsce Jakub Bachleda-Księdzularz

II miejsce Jan Elantkowski

III miejsce Karol Karpierz

Seniorka:

I miejsce Beata Lassak

II miejsce Olga Łyjak

III miejsce Mirosława Witowska

Junior:

I miejsce Gustaw Soszka

II miejsce Jakub Kafarowski

III miejsce Maciej Synowski

Juniorka:

I miejsce Anna Majerczyk

Junior młodszy:

I miejsce Mateusz Kośny

II miejsce Wojciech Kłoda

III miejsce Kacper Mrowiński

Juniorka młodsza:

I Paulina Gomola

Nestor:

I miejsce Grzegorz Niżnik

II miejsce Paweł Elantkowski

III miejsce Andrzej Szlachtowski

Nestorka:

I miejsce Małgorzata Czeczott

Gratulacje!

Pełne wyniki zawodów na http://memorial.tatrateam.com/ a LOTTO Pucharu Polski tu: https://skimo.bgts.pl/ 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.