PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Wiadomości

Zimowa Pielgrzymka Szlakiem Papieskim Jana Pawła II

Sobota, 19 marca 2011 r.
Autor: x.kp

fot. Adam ZawadzkiW sobotę 12 marca odbyła się doroczna zimowa Pielgrzymka Szlakiem Sługi Bożego Jana Pawła II. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpiło o godz. 8.30 od Krzyża Papieskiego na Siwej Polanie. Przybyło około 40 pielgrzymów, przede wszystkim z Witowa, starsi, matki z dziećmi, młodzież lektorska i dziewczęta ze scholi parafialnej. Byli też wierni z Cichego i Roztok.


Pielgrzymów powitał i pozdrowił ks. Pilarz Krzysztof zapowiadając program pielgrzymki: Różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa pod Kopiniec przeplatane pieśniami odpowiadającymi rozmyślaniom poszczególnych tajemnic.

Główną intencją było dziękczynienie za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja 2011r. na Watykanie oraz w intencjach papieża Benedykta XVI, Kościoła Powszechnego, o pokój na świecie i w intencjach pielgrzymów.

Apogeum pielgrzymki była Msza św. w pięknej słonecznej pogodzie przy kaplicy św. Jana Chrzciciela na Dolinie Chochołowskiej w oprawie góralskiej śpiewów na czele z ulubioną „Barką” Jana Pawła II.

Słowo Boże, które nas zachęcało i przypomniało o testamencie, który nam zostawił, mówiło nam: „Wierzę w możliwość przemiany świata w rzeczach wielkich i małych, bo wierzę w przemieniającą siłę, w miłość Boga, który powiedział: pozostanę z wami i dla was. Wierzę w Jezusa z Nazaretu, pierwszego Syna Jego miłości - przez Niego Bóg działał i nadal działa On, bo nie szukając siebie, obdarował wszystkich swoim życiem bez wyrachowania".

My zaś wołamy: Ojcze Niebieski, dziękujemy, że wysłuchałeś nas i cały świat, że Twój Sługa Jana Pawła II będzie 1 maja 2011r. zaliczony w poczet błogosławionych w niebie w Domu Ojca.

Po Mszy św. był wspólny posiłek w Schronisku Jana Pawła II w Chochołowskiej, ufundowany przez Wspólnotę Ośmiu Niezależnych Wsi w Witowie.

Dziękujemy wszystkim za organizację pielgrzymki: p. Janowi Piczurze, p. Kazimierze Bzdyk za prowadzenie śpiewów, młodzieży scholi i lektorom z Witowa za oprawę liturgii Eucharystycznej oraz wszystkim uczestnikom pielgrzymki.

Nie mogły się odbyć zawody biegów papieskich, dalszej części pielgrzymki, ze względu na brak śniegu.

Na następne świętowanie pielgrzymkowe już z błogosławionym Janem Pawłem II zapraszamy 26 czerwca na odpuście św. Jana Chrzciciela tym samym szlakiem aż do Doliny Jarząbczej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.