PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

BIESZCZADY – CZTERY PORY ROKU Z PERSPEKTYWY SKITUROWCA

Sobota, 7 września 2019 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

BIESZCZADY – CZTERY PORY ROKU Z PERSPEKTYWY SKITUROWCAZAPRASZAMY NA WIECZÓR GÓRSKI: BIESZCZADY – CZTERY PORY ROKU Z PERSPEKTYWY SKITUROWCA. Schronisko PTTK im. Walerego Goetla na Hali Ornak. 7 września 2019 (sobota), godz. 19:00. Prezentacja multimedialna pracownika Muzeum Tatrzańskiego Wojciecha Szatkowskiego z cyklu „Letnie wieczory na Hali Ornak”, tym razem dotyczyć będzie Bieszczadów. Zapraszamy na opowieści o zimowych wyprawach skitourowych i na nartach biegowych w te góry, ale nie tylko.


Wszystko po to, by zachęcić wielbicieli narciarstwa turystycznego do odwiedzania nowych, ciekawych miejsc. Nie ograniczymy jednak naszego wieczoru tylko do wypraw skiturowych. Pokażemy Bieszczady – królestwo przestrzeni – jak pisał o nich poeta Jerzy Harasymowicz, w czterech porach roku. Rozpoczniemy od jesieni, kiedy te leśne góry bardzo lubią kolor. Kolorowe i niewysokie góry, pełne złotych, czerwonych i brązowych odcieni bukowych liści, tworzą wspaniałą mozaikę barw. Przejdziemy na Smereka i Tarnicę, poznamy ludzi Bieszczadów i ich zakamarki: urokliwą dolinę Łopienki, Krywe, dolinę Sanu i Cisną. Wzdłuż kolejowych torów dojdziemy do Balnicy pod niezwykłym szczytem Matragony. Pójdziemy w położoną urokliwie pomiędzy Koszarką a Magurą dolinę Zubeńsko, a także potężny masyw Chryszczatej. Osobnym tematem spotkania będzie bieszczadzka zima i wiosna, przejścia skiturowe przez Pasmo Graniczne, Paportną, Jasło i Fereczatą. Pokażemy także letnie wędrówki i kilka filmów. Nie ma takich drugich gór na świecie jak Bieszczady. Nie wierzysz? Zaglądnij koniecznie na Ornak tego wieczoru. Nie zabraknie oczywiście muzyki, dobrego jedzenia i niezwykłej atmosfery, bo schronisko PTTK na Ornaku to magiczne miejsce, gdzie tym razem rozbrzmią nie tatrzańskie lecz bieszczadzkie opowieści. Organizatorzy wieczoru: schronisko PTTK im. Walerego Goetla na Ornaku i Muzeum Tatrzańskie.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.