PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

„Na Giewont się patrzy” – spotkanie z autorkami książki oraz autorem muzyki do słuchowiska Krzysztofem Trebunią-Tutką.

Czwartek, 23 listopada 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

„Na Giewont się patrzy” – spotkanie z autorkami książki oraz autorem muzyki do słuchowiska Krzysztofem Trebunią-Tutką.Zapraszamy na wspólne słuchowisko radiowe na podstawie książki Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej „Na Giewont się patrzy” – spotkanie z autorkami książki oraz autorem muzyki do słuchowiska Krzysztofem Trebunią-Tutką. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego (ul. Tetmajera 15).


Autorki książki przedstawią genezę i ewolucję projektu ”Na Giewont się patrzy”, od pomysłu, poprzez zbieranie wywiadów i fotografii z szuflad najstarszych górali ze Skalnego Podhala, na stworzeniu książki i realizacji słuchowiska radiowego kończąc. 

Po tym wprowadzeniu wspólne wysłuchamy słuchowiska - będzie to niecodzienny teatr wyobraźni, łączący tekst i formę.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, która odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.