PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

Tatry w literaturze – literatura w Tatrach. Spotkanie poetyckie w Schronisku Górskim PTTK na Hali Ornak

Sobota, 25 listopada 2023 r.
Autor: Muzeum Tatrzańskie

Tatry w literaturze – literatura w Tatrach. Spotkanie poetyckie w Schronisku Górskim PTTK na Hali OrnakZapraszamy na spotkanie poetyckie w Schronisku na Hali Ornak, gdzie wystąpią współczesne poetki i współcześni poeci. Porozmawiamy o dawnych wierszach, ale też poczytamy wiersze aktualne/zupełnie nowe, bezpośrednio lub swobodnie związane z tematyką tatrzańską. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada (sobota) o godzinie 12.00.


„Rozwieram bramy Ornaku – idę w tych grot kolumnady...”

Tak wizyjny i tajemniczy Ornak przedstawiał w swoim wierszu Tadeusz Miciński.

W spotkaniu udział wezmą: 

Teresa Bachleda-Kominek (Zakopane) – poetka podhalańska pisząca gwarą, drwalka, autorka sześciu tomików (ostatnio wydane to: „Zwiedła mnie kosówka”, „Tatrzańskie tuli-tuli” – wiersze dla dzieci).

Miłosz Biedrzycki (Kraków)poeta, tłumacz, inżynier geofizyk, autor dziesięciu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Wiosna ludzi”).

Bienka Rolando (Poznań) – poetka, artystka sztuk wizualnych, autorka ośmiu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Abrasz”).

Adam Wiedemann (Warszawa) – poeta, tłumacz literatury, współredaktor „Pola”, autor czternastu książek poetyckich (ostatnio wydana to „Odżywki i suplementy”).

Spotkanie poprowadzi Bianka Rolando

Serdecznie dziękujemy za gościnę oraz fotografię Schronisku Górskiemu PTTK na Hali Ornak – jednemu z najbardziej poetyckich miejsc Tatr! 

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, która odbędzie się w dniach 22–25 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.