PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

„Tatrzańska Jesień” 2013

Kultura

„Tatrzańska Jesień” 2013

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Ewa Czamańska

fot. Wojciech SzatkowskiTatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do uczestnictwa w XIV edycji Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”, którego celem jest: pokazanie fotografii jako medium - ciekawą formę przekazu zatrzymanego czasu. Dzięki umiejętnościom dobrego fotografa zyskujemy odpowiednią zdolność dostrzegania otaczających nas szczegółów, które pozwolą wydobyć zamierzony cel fotografii.


Jesień w Tatrach potrafi zauroczyć feerią barw, więc zachęca do górskich wędrówek - czy to będzie piękna Dolina za Bramką, czy wyższe partie naszych wspaniałych i majestatycznych Tatr, czy widok przydrożnych kapliczek położonych wzdłuż wiejskich dróg – niechaj pozwolą na oderwanie się od zgiełku, dadzą wytchnienie i pozwolą w kadrze zatrzymać niepowtarzalność chwili, której piękno często trudno opisać słowami. Fotografia zatrzyma nas na chwilę, pobudzi wyobraźnię.

W Konkursie biorą udział prace autorów profesjonalnych i amatorów z kraju i za granicy. Prace oceniane są przez profesjonalne jury w skład, którego wchodzą między innymi: Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Krzysztof Król- Łęgowski oraz zakopiańscy, znani fotograficy: Barbara Baniecka- Dziadzio, Paweł Murzyn, Michał Gąsienica-Szostak, Adam Brzoza, Marek Król-Józaga, Maciej Krupa oraz Stanisław Momot.

Uczestnicy konkursu startują w następujących kategoriach wiekowych: 1. Dziecięca – szkoły podstawowe; 2. Młodzieżowa – szkoły gimnazjalne + szkoły średnie; 3. Dorośli – od lat 18

Tatrzańska Agencja, jako organizator Konkursu ufundowała następujące nagrody:

I nagroda – 1200 zł
II nagroda – 700 zł
III nagroda – 500 zł

Nagrodami  są również albumy fotograficzne, książki o regionie podhalańskim, książki specjalistyczne o tematyce fotograficznej uzyskane  m.in. od  instytucji współpracujących i wspierających Konkurs, tj. Muzeum Tatrzańskie im. dr T. Chałubińskiego, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańska Izba Gospodarcza, Geotermia Podhalańska , PSS „SPOŁEM” i inne . Jury zastrzega sobie inny podział nagród.

Zgodnie z załączonym Regulaminem, prace należy nadsyłać do 18 listopada 2013 r. na adres: Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury, ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego i rozdanie nagród laureatom nastąpi 28 listopada o godzinie 17:00 w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury,  ul. Tetmajera 24.

Poniżej, przedstawiamy dane statystyczne dotyczące ilości uczestników oraz ilości prac na przestrzeni lat ubiegłych od 2008 r. od kiedy organizację Konkursu przejęła Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Tradycja Konkursu Fotograficznego istnieje od 15 września 1999 r. L.p. Rok konkursu Ilość uczestników  Ilość prac:
1.  2008 r uczestników 29 prac 178
2. 2009 uczestników 44 prac 190
3.  2010 uczestników 48 prac 200
4. 2011 uczestników 56 prac 230
5. 2012 uczestników 59 prac 323

W 2009 r. z okazji X edycji Konkursu Fotograficznego Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Starostwo Tatrzańskie oraz Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wydali pierwszy album z  pracami dotychczasowych laureatów konkursów.


Regulamin Konkursu Fotograficznego „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2013” 

I. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury z siedzibą ul. Tetmajera 24, 34 – 500 Zakopane.

II. Cel:

Celem konkursu jest prezentacja piękna gór i tatrzańskich wiosek i ich osobliwych walorów krajobrazowych nie tylko w okresie zimowym i letnim, kiedy jest największa ilość gości, ale także w innych okresach. Być może zdjęcia odzwierciedlające piękno natury zachęca turystów do przyjazdu w Tatry w okresie jesiennym, w którym to wspaniała przyroda tatrzańska przybiera różne kolory.

III. Kategorie wiekowe:

1. Dziecięca – szkoły podstawowe;

2. Młodzieżowa – szkoły gimnazjalne + szkoły średnie;

3. Dorośli – od lat 18

IV. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografujących i ma charakter otwarty.

2. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

3. Prace należy nadsyłać w terminie od 1 października 2013 r. do 18 listopada 2013 r.

4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 28 listopada 2013 r.

5. Oceny prac i kwalifikacji na wystawę dokona Jury powołane przez organizatorów.

6. Przewiduje się nagrody pieniężne i rzeczowe dla autorów najbardziej interesujących fotografii oraz wyróżnienia.

7. Ogłoszenia wyników konkursu nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się dnia 28 listopada 2013 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury ul. Tetmajera 24 „Jasny Pałac” w Zakopanem.

8. Autorzy prac, którzy zechcą uczestniczyć w otwarciu wystawy pokonkursowej z uroczystym wręczeniem nagród przyjeżdżają na własny koszt.

9. Wystaw prac będzie miała miejsce w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury,         ul. Tetmajera 24 „Jasny Pałac” w Zakopanem w dniach od 29 listopada 2013 r. do 20 grudnia 2013r.

10. Ilość prac: każdy autor może nadesłać 10 prac w dowolnej technice tj. zdjęcia barwne, czarno – białe, przetworzone komputerowo.

11. Format zdjęć powinien być zbliżony do rozmiarów 24 X 30, przy czym krótszy bok nie może być mniejszy niż 24 cm.   

12. Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do nadesłania zdjęć na płytce CD w rozdzielczości 300 dpi.

13. Do prac powinna być dołączona i opatrzona GODŁEM koperta zawierająca: imię i nazwisko autora, adres do korespondencji z kodem pocztowym, numer telefonu, kategorie wiekową.

14. Prace powinny być opisane na odwrocie metryką zawierająca: godło autora, tytuł pracy lub zestawu zdjęć.

15. Prace nie spełniające regulaminu nie będą podlegały ocenie.

16. Organizatorzy traktować będą nadesłane fotografie z największa starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich ewentualne uszkodzenie (lub zagubienie) podczas przesyłki.

17. Prace należy przesyłać na adres:

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
ul. Tetmajera 24
34 – 500 Zakopane,

Z dopiskiem „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2013”

lub składać osobiście w godzinach od 09:00 do 15:00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji w sekretariacie – adres jak wyżej.

V. Ocena prac:

1. Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatorów.

2. Jury będzie zwracało uwagę na zgodność tematyczną, sposób kadrowania, metodę ujęcia tematu, pomysłowość ujęć.

3. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody.

VI. Nagrody:

I nagroda – 1200 zł

II nagroda – 700 zł

III nagroda – 500 zł

1. Jury zastrzega sobie inny podział nagród.

2. Jury przysługuje prawo kwalifikowania do nagród oraz na wystawę zdjęć pojedynczych z zestawu autorskiego.

VII. Postanowienia ogólne:

1. Nadesłane prace mogą być wykorzystane w wydawnictwach reklamowych, folderach oraz innych publikacjach wydanych przez Organizatora Konkursu z pominięciem autorskich praw majątkowych (honorarium), ale z podaniem imienia i nazwiska autora.

2. Wszystkie nadesłane prace konkursowe nie podlegają zwrotowi uczestnikom konkursu.

3. Udział w konkursie oznacza jednocześnie akceptację niniejszego regulaminu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.