PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

„Tatrzańska Jesień” 2013

Kultura

„Tatrzańska Jesień” 2013

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Ewa Czamańska

fot. Wojciech SzatkowskiTatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do uczestnictwa w XIV edycji Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”, którego celem jest: pokazanie fotografii jako medium - ciekawą formę przekazu zatrzymanego czasu. Dzięki umiejętnościom dobrego fotografa zyskujemy odpowiednią zdolność dostrzegania otaczających nas szczegółów, które pozwolą wydobyć zamierzony cel fotografii.


Jesień w Tatrach potrafi zauroczyć feerią barw, więc zachęca do górskich wędrówek - czy to będzie piękna Dolina za Bramką, czy wyższe partie naszych wspaniałych i majestatycznych Tatr, czy widok przydrożnych kapliczek położonych wzdłuż wiejskich dróg – niechaj pozwolą na oderwanie się od zgiełku, dadzą wytchnienie i pozwolą w kadrze zatrzymać niepowtarzalność chwili, której piękno często trudno opisać słowami. Fotografia zatrzyma nas na chwilę, pobudzi wyobraźnię.

W Konkursie biorą udział prace autorów profesjonalnych i amatorów z kraju i za granicy. Prace oceniane są przez profesjonalne jury w skład, którego wchodzą między innymi: Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Krzysztof Król- Łęgowski oraz zakopiańscy, znani fotograficy: Barbara Baniecka- Dziadzio, Paweł Murzyn, Michał Gąsienica-Szostak, Adam Brzoza, Marek Król-Józaga, Maciej Krupa oraz Stanisław Momot.

Uczestnicy konkursu startują w następujących kategoriach wiekowych: 1. Dziecięca – szkoły podstawowe; 2. Młodzieżowa – szkoły gimnazjalne + szkoły średnie; 3. Dorośli – od lat 18

Tatrzańska Agencja, jako organizator Konkursu ufundowała następujące nagrody:

I nagroda – 1200 zł
II nagroda – 700 zł
III nagroda – 500 zł

Nagrodami  są również albumy fotograficzne, książki o regionie podhalańskim, książki specjalistyczne o tematyce fotograficznej uzyskane  m.in. od  instytucji współpracujących i wspierających Konkurs, tj. Muzeum Tatrzańskie im. dr T. Chałubińskiego, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańska Izba Gospodarcza, Geotermia Podhalańska , PSS „SPOŁEM” i inne . Jury zastrzega sobie inny podział nagród.

Zgodnie z załączonym Regulaminem, prace należy nadsyłać do 18 listopada 2013 r. na adres: Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury, ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego i rozdanie nagród laureatom nastąpi 28 listopada o godzinie 17:00 w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury,  ul. Tetmajera 24.

Poniżej, przedstawiamy dane statystyczne dotyczące ilości uczestników oraz ilości prac na przestrzeni lat ubiegłych od 2008 r. od kiedy organizację Konkursu przejęła Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. Tradycja Konkursu Fotograficznego istnieje od 15 września 1999 r. L.p. Rok konkursu Ilość uczestników  Ilość prac:
1.  2008 r uczestników 29 prac 178
2. 2009 uczestników 44 prac 190
3.  2010 uczestników 48 prac 200
4. 2011 uczestników 56 prac 230
5. 2012 uczestników 59 prac 323

W 2009 r. z okazji X edycji Konkursu Fotograficznego Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Starostwo Tatrzańskie oraz Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wydali pierwszy album z  pracami dotychczasowych laureatów konkursów.


Regulamin Konkursu Fotograficznego „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2013” 

I. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury z siedzibą ul. Tetmajera 24, 34 – 500 Zakopane.

II. Cel:

Celem konkursu jest prezentacja piękna gór i tatrzańskich wiosek i ich osobliwych walorów krajobrazowych nie tylko w okresie zimowym i letnim, kiedy jest największa ilość gości, ale także w innych okresach. Być może zdjęcia odzwierciedlające piękno natury zachęca turystów do przyjazdu w Tatry w okresie jesiennym, w którym to wspaniała przyroda tatrzańska przybiera różne kolory.

III. Kategorie wiekowe:

1. Dziecięca – szkoły podstawowe;

2. Młodzieżowa – szkoły gimnazjalne + szkoły średnie;

3. Dorośli – od lat 18

IV. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografujących i ma charakter otwarty.

2. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

3. Prace należy nadsyłać w terminie od 1 października 2013 r. do 18 listopada 2013 r.

4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 28 listopada 2013 r.

5. Oceny prac i kwalifikacji na wystawę dokona Jury powołane przez organizatorów.

6. Przewiduje się nagrody pieniężne i rzeczowe dla autorów najbardziej interesujących fotografii oraz wyróżnienia.

7. Ogłoszenia wyników konkursu nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się dnia 28 listopada 2013 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury ul. Tetmajera 24 „Jasny Pałac” w Zakopanem.

8. Autorzy prac, którzy zechcą uczestniczyć w otwarciu wystawy pokonkursowej z uroczystym wręczeniem nagród przyjeżdżają na własny koszt.

9. Wystaw prac będzie miała miejsce w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Promocji, Rozwoju i Kultury,         ul. Tetmajera 24 „Jasny Pałac” w Zakopanem w dniach od 29 listopada 2013 r. do 20 grudnia 2013r.

10. Ilość prac: każdy autor może nadesłać 10 prac w dowolnej technice tj. zdjęcia barwne, czarno – białe, przetworzone komputerowo.

11. Format zdjęć powinien być zbliżony do rozmiarów 24 X 30, przy czym krótszy bok nie może być mniejszy niż 24 cm.   

12. Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do nadesłania zdjęć na płytce CD w rozdzielczości 300 dpi.

13. Do prac powinna być dołączona i opatrzona GODŁEM koperta zawierająca: imię i nazwisko autora, adres do korespondencji z kodem pocztowym, numer telefonu, kategorie wiekową.

14. Prace powinny być opisane na odwrocie metryką zawierająca: godło autora, tytuł pracy lub zestawu zdjęć.

15. Prace nie spełniające regulaminu nie będą podlegały ocenie.

16. Organizatorzy traktować będą nadesłane fotografie z największa starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich ewentualne uszkodzenie (lub zagubienie) podczas przesyłki.

17. Prace należy przesyłać na adres:

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
ul. Tetmajera 24
34 – 500 Zakopane,

Z dopiskiem „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2013”

lub składać osobiście w godzinach od 09:00 do 15:00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji w sekretariacie – adres jak wyżej.

V. Ocena prac:

1. Oceny prac dokona Jury powołane przez organizatorów.

2. Jury będzie zwracało uwagę na zgodność tematyczną, sposób kadrowania, metodę ujęcia tematu, pomysłowość ujęć.

3. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody.

VI. Nagrody:

I nagroda – 1200 zł

II nagroda – 700 zł

III nagroda – 500 zł

1. Jury zastrzega sobie inny podział nagród.

2. Jury przysługuje prawo kwalifikowania do nagród oraz na wystawę zdjęć pojedynczych z zestawu autorskiego.

VII. Postanowienia ogólne:

1. Nadesłane prace mogą być wykorzystane w wydawnictwach reklamowych, folderach oraz innych publikacjach wydanych przez Organizatora Konkursu z pominięciem autorskich praw majątkowych (honorarium), ale z podaniem imienia i nazwiska autora.

2. Wszystkie nadesłane prace konkursowe nie podlegają zwrotowi uczestnikom konkursu.

3. Udział w konkursie oznacza jednocześnie akceptację niniejszego regulaminu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.