PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Toruń

Kultura

Młode Podhale zrobiło furorę w Toruniu

Wtorek, 11 września 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Adam PerchałGóralskie tańce, pokaz mody i dowcipny komentarz Stanisławy Trebuni-Staszel wywołały owację uczestników festynu rodzinnego „Dziękczynienie w rodzinie” w Toruniu, gdzie pojechał zespół „Młode Podhale” z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Przy okazji promowało się miasto Nowy Targ.


Festyn zorganizowały Radio Maryja i Telewizja Trwam. Nasz regionalny zespół zaprezentował na nim wiązankę pieśni i tańców góralskich, stroje góralskie, pokazał fragment wesela góralskiego, a także pokazał taniec zbójnicki, juhaski taniec męski i śpiewy wierchowe, kobiece. W trakcie festynu ks. bp Andrzej Suski dokonał pobłogosławienia i wmurowania aktu erekcyjnego pod świątynię Wotum Wdzięczności Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Nowej Ewangelizacji. 

Prezentacja „Młodego Podhala” była jednocześnie świetną promocją Nowego Targu. Materiały promocyjne zawiezione przez przedstawiciela Urzędu Miasta rozeszły się bardzo szybko. Na festynie Miasto promowało się nie tylko jako baza wypadowa do konwencjonalnej turystyki, ale również jako miejsce atrakcyjne z punktu widzenia turystyki pielgrzymkowej. Kościół pw. bł. Jana Pawła II, wystawa papieska w ratuszu i lotnisko, które odwiedził on podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski, a także bliskość Bazyliki Mniejszej Matki Boskiej Ludźmierskiej zainteresowało wielu uczestników festynu. A że miał on charakter ogólnopolski, swoje wizyty w Nowym Targu zapowiedziało wiele grup z różnych stron naszego kraju.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.