PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharów festiwalu

Kultura

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharów

Środa, 27 kwietnia 2016 r.
Autor: Mariola Burcan

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharówZespół TRIOLA RABKA-ZDRÓJ przy PCK NOWY TARG i soliści zakwalifikowali się jeszcze na jesieni ubiegłego roku do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Ludowej, i Tańca Ludowego, którego finał miał miejsce tym razem w jednej z podwarszawskich gmin - Głowaczów, w nowej hali miejscowego gimnazjum. Właśnie w miniony weekend odbył się Finał i Gala Festiwalu, któremu patronuje od lat Marszałek Senatu, Ministerstwo Obrony Narodowej i Reprezentacyjna Orkiestra Wojska Polskiego.


W jury zasiadają wykładowcy z muzycznych akademii warszawskich i kapelmistrz Orkiestry. Z PM TRIOLKI w Finale wystąpił zespół wokalny Triola z pieśniami patriotycznymi w nowych, ciekawych aranżacjach i aż pięciu solistów z niemniej ciekawymi programami. Wokalistów tych kształcą nauczyciele muzyki pp. Mariola i Piotr Burcanowie. Jurorzy oceniają występy niezależnie, indywidualną punktacją. Już w poprzednich latach na tym Festiwalu i zespół, i soliści zdobywali pierwsze nagrody, ale tym razem jest to liczba rekordowa.

LAUREATAMI ZOSTALI WSZYSCY FINALIŚCI PM TRIOLKI.

Zespół TRIOLA  ( kwartet: Klaudia Gromczak, Justyna Rusnarczyk, Karolina Szczurowska, Marlena Mazgaj )

I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii zespołów oraz I NAGRODA SPECJALNA - Puchar za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.

JUSTYNA RUSNARCZYK, lat 16,  I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów - młodzieży i dorosłych oraz NAGRODA SPECJALNA --  Puchar Starosty Kozienickiego za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.

KAROLINA SZCZUROWSKA, lat 14, I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów gimnazjum.

MARLENA MAZGAJ, lat 13, I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów szkół podstawowych.

SABINA BURTAN, lat 13, II NAGRODA w kategirii solistów szkół podstawowych.

GRZEGORZ PAZDUR, lat 13, II NAGRODA w kategorii solistów szkół podstawowych.

PP. Mariola i Piotr Burcanowie - NAGRODA SPECJALNA - Puchar Organizatorów dla nauczycieli-instruktorów za najlepsze przygotowanie wykonawców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.