PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharów festiwalu

Kultura

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharów

Środa, 27 kwietnia 2016 r.
Autor: Mariola Burcan

TRIOLA i SOLIŚCI 7 pucharówZespół TRIOLA RABKA-ZDRÓJ przy PCK NOWY TARG i soliści zakwalifikowali się jeszcze na jesieni ubiegłego roku do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Ludowej, i Tańca Ludowego, którego finał miał miejsce tym razem w jednej z podwarszawskich gmin - Głowaczów, w nowej hali miejscowego gimnazjum. Właśnie w miniony weekend odbył się Finał i Gala Festiwalu, któremu patronuje od lat Marszałek Senatu, Ministerstwo Obrony Narodowej i Reprezentacyjna Orkiestra Wojska Polskiego.


W jury zasiadają wykładowcy z muzycznych akademii warszawskich i kapelmistrz Orkiestry. Z PM TRIOLKI w Finale wystąpił zespół wokalny Triola z pieśniami patriotycznymi w nowych, ciekawych aranżacjach i aż pięciu solistów z niemniej ciekawymi programami. Wokalistów tych kształcą nauczyciele muzyki pp. Mariola i Piotr Burcanowie. Jurorzy oceniają występy niezależnie, indywidualną punktacją. Już w poprzednich latach na tym Festiwalu i zespół, i soliści zdobywali pierwsze nagrody, ale tym razem jest to liczba rekordowa.

LAUREATAMI ZOSTALI WSZYSCY FINALIŚCI PM TRIOLKI.

Zespół TRIOLA  ( kwartet: Klaudia Gromczak, Justyna Rusnarczyk, Karolina Szczurowska, Marlena Mazgaj )

I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii zespołów oraz I NAGRODA SPECJALNA - Puchar za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.

JUSTYNA RUSNARCZYK, lat 16,  I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów - młodzieży i dorosłych oraz NAGRODA SPECJALNA --  Puchar Starosty Kozienickiego za najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych.

KAROLINA SZCZUROWSKA, lat 14, I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów gimnazjum.

MARLENA MAZGAJ, lat 13, I NAGRODA - Złoty Puchar w kategorii solistów szkół podstawowych.

SABINA BURTAN, lat 13, II NAGRODA w kategirii solistów szkół podstawowych.

GRZEGORZ PAZDUR, lat 13, II NAGRODA w kategorii solistów szkół podstawowych.

PP. Mariola i Piotr Burcanowie - NAGRODA SPECJALNA - Puchar Organizatorów dla nauczycieli-instruktorów za najlepsze przygotowanie wykonawców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.