PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Tromsoe

Sport

Anna Figura podwójnie srebrna w ostatniej edycji Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim

Środa, 18 kwietnia 2012 r.
Autor: Monika Strojny

Fot. ISMFW odbywającej się w Norwegii ostatniej edycji Pucharu Świata ISMF w narciarstwie wysokogórskim Anna Figura wywalczyła dwa drugie miejsca. 14 kwietnia 22-letnią Zakopiankę na trasie sprintu w centrum Tromsoe wyprzedziła jedynie Amerykanka Nina Silitch, a tuż za naszą zawodniczką na metę przybiegła Szwajcarka Emilie Gex-Fabry. 15 kwietnia rozegrano wyścig na długim dystansie na zboczach góry Blåtind, którego przewyższenie wyniosło 1400m dla kobiet i 1800m dla mężczyzn. Polka pojawiła się na mecie z czasem 2:00:19, co dało jej drugą lokatę w kategorii senior espoir (do lat 23).


W kategorii espoir 4-te i 5-te miejsce zajęły także dwie Polki z Zakopanego, Paulina Figura - siostra medalistki oraz Anna Tybor. Gratulujemy dobrego występu wszystkim naszym zawodniczkom!

Zawody w Norwegii były ostatnią edycją cyklu Pucharu Świata, w którym zwyciężyli Laetitia Roux z Francji, i tak jak w ubiegłym roku - Kilian Jornet z Hiszpanii. Strona zawodów http://www.arcticrace.no/ 

 

Wyniki Arctic Race senior - sprint (sobota)

1. Nina Silitch (USA) 2:42

2. Anna Figura (Pol) 2:50

3. Emilie Gex-Fabry (Sui) 2:51

 

Wyniki senior espoir - długi dystans (niedziela)

1. Elisa Compagnoni (Ita) 1:56:06

2. Anna Figura (Pol) 2:00:19

3. Malene Haukøy (Nor) 2:09:51

4. Paulina Figura (Pol) 2:16:53

5. Anna Tybor (Pol) 2:18:04

 

Wyniki seniorek - długi dystans

1. Mireia Miro Varela (Spa) 1:35:52

2. Laetitia Roux (Fra) 1:40:24

3. Gloriana Pellissier (Ita) 1: 43:15

 

Pełne wyniki kobiet i mężczyzn: http://ismf-ski.org/www/index.php?q=content/races-result&register=&page=ListRacesAction&id=140&id_parent=41&register=

 

W ubiegłym roku finałem Pucharu Świata ISMF był rozgrywany w polskich Tatrach Memoriał Malinowskiego, organizowany przez Klub TKN Tatra Team i TOPR. W tym roku zawody z rangą Mistrzostw Polski PZA i finałem Pucharu Polski rozegrane zostaną 21 kwietnia.

Narciarstwo wysokogórskie - nazywane także ski-alpinizmem, a w wersji turystycznej ski-turingiem, to połączenie kilku zimowych aktywności górskich. Polega na podejściu na nartach zaopatrzonych w tzw. „foki”, które hamują zsuwanie się nart, oraz zjazd zazwyczaj w trudnym technicznie terenie. Może być urozmaicone o etapy na ubezpieczonych linami, trudnych drogach turystycznych, tzw. via ferratach. W Polsce to dyscyplina coraz popularniejsza, najczęściej uprawiana w Tatrach, ale także w Bieszczadach, Gorcach czy Karkonoszach.

Sprint - rodzaj wyścigu na zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Techniczna, bardzo szybka konkurencja zamykająca się w kilku minutach, rozgrywana na krótkim odcinku trasy. Zawiera podbieg i zjazd.

Wyścig indywidualny - klasyczna dyscyplina narciarstwa wysokogórskiego, rozgrywana na długiej trasie, ponad kilkanaście kilometrów, z przewyższeniami ponad 1000m, zjazdami w trudnym terenie, w żlebach czy na stromych stokach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.