PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Ukraina

Wiadomości

Fascynująca podróż po Kresach dawnej Rzeczypospolitej

Czwartek, 28 lipca 2016 r.
Autor: Elżbieta Chodurska

Fascynująca podróż po Kresach dawnej RzeczypospolitejBT "Infotour" w dniach 24-30 sierpnia zaprasza na Ukrainę Zachodnią na fascynującą podróż po Kresach dawnej Rzeczypospolitej. W programie Lwów, Żółkiew, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Stanisławów i wiele innych. Wyjazd jest potwierdzony, konieczne jest posiadanie paszportu. Szczegółowy program...


„ŚLADAMI TRYLOGII SIENKIEWICZA”

Ukraina Zachodnia: Kresy dawnej Rzeczypospolitej 24 – 30 sierpnia 2016

1 dzień: 24 sierpnia (środa)
godz. 6.00: wyjazd z Zakopanego przez Nowy Targ, Kraków, przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście (w zależności od czasu przybycia), kolacja, nocleg we Lwowie.

2 dzień: 25 sierpnia (czwartek)
Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA - miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiemu sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich - miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości; Teatr Opery i Baletu; katedra św. Jura. Czas na kawę w jednej z najlepszych kawiarni Lwowa - Świat Kawy. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, rynek - renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; katedra łacińska - siedziba arcybiskupa lwowskiego; kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie.

Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej (program i ceny biletów w terminie późniejszym)

3 dzień: 26 sierpnia (piątek)
Śniadanie. Przejazd do ŻÓŁKWI, najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca, miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich; renesansowej synagogi XVIIw.; kościoła i klasztoru o. Dominikanów; zamek, ratusz, grekokatolickiej cerkwi. Przejazd do OLESKA, gdzie w 1629 r. przyszedł na świat król Jan III Sobieski. Zwiedzanie górującego nad okolicą zamku z XIV w., w którym Bohdan Chmielnicki spędził swoje najmłodsze lata. Spacer po mieście: kościół św. Józefa i przyległy do niego klasztor Kapucynów; kościół św. Trójcy. Przejazd do miejscowości PODHORCE. Spacer: pałac Koniecpolskiego - wspaniała siedziba magnackiej dawnej Rzeczypospolitej, na terenie zamku nakręcono sceny do filmu „Potop”; kościół św. Józefa z kaplicą Rzewuskich. Przejazd do POCZAJOWA, jednego z najważniejszych ośrodków kultu prawosławnego, który corocznie przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Krzemieńcu
 
4 dzień: 27 sierpnia (sobota)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KRZEMIEŃCA, miasta, w którym przyszedł na świat Juliusz Słowacki. Zwiedzanie: ruiny zamku królowej Bony, Muzeum Juliusza Słowackiego. Spacer: kościół parafialny św. Stanisława ze słynnym pomnikiem Słowackiego dłuta W. Szymanowskiego, słynne Liceum Krzemienieckie. Przejazd do ZBARAŻA. Zwiedzanie: zamek z XVII w., którego oblężenie opisał Henryk Sienkiewicz w „Ogniem i mieczem”; kościół i klasztor Bernardynów. Przejazd do SKAŁY PODOLSKIEJ i zwiedzanie ruin zamku z XIV w., wzniesionego przez książąt Koriatowiczów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim .

5 dzień: 28 sierpnia (niedziela)
Śniadanie. Przejazd do CHOCIMIA, słynnego przede wszystkim z bitwy stoczonej w 1621 r. między armią pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza i wojskiem tureckim. Zwiedzanie: chocimska twierdza z XIV w.; cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Przejazd i zwiedzanie OKOPÓW ŚW. TRÓJCY, gdzie do dziś z imponującej twierdzy pozostały dwie bramy: Lwowska i Kamieniecka, oraz fragmenty wałów ziemnych. Zygmunt Krasiński uwiecznił miasto, umieszczając w Okopach św. Trójcy akcję „Nie-Boskiej komedii”. Przejazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, miasta muzeum, historycznego i kulturalnego serca Podola. Spacer uliczkami Starego Miasta: rynek, kościół Franciszkanów, trynitarski kościół św. Trójcy, kościół Dominikanów, Ormiański Rynek, ruiny katedry ormiańskiej, ormiański dom handlowy z XV w., cerkiew św. Mikołaja. Zwiedzanie: katolicka katedra św. Piotra i Pawła, zamki Stary i Nowy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6 dzień: 29 sierpnia (poniedziałek)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta CZERNIOWCE, stolicy Bukowiny. Zwiedzanie katedry prawosławnej i kościoła ormiańskiego. Spacer po mieście: zespół zabudowań uniwersyteckich, teatr, ratusz. Zwiedzanie Uniwersytetu Czerniowieckiego, dawnej siedziby metropolitów bukowińskich. Następnie przejazd do KOŁOMYI - „bramy Karpat Wschodnich”, krótki spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Sztuki Huculskiej, którego pierwszym kustoszem był Henryk Gąsiorowski. Przejazd do Stanisławowa(obecnie Iwano-Frankowsk), kolacja, nocleg.

7 dzień: 30 sierpnia (wtorek)

Śniadanie. Zwiedzanie STANISŁAWOWA - dawniej nazywanego małym Lwowem. Spacer po mieście: starówka z ratuszem, pomnik Adama Mickiewicza, kolegiata NMP, kościół św. Andrzeja i Stanisława. Przejazd do DROHOBYCZA, zwiedzanie miasta: starówka, kościół św. Bartłomieja z XIV w., dom rodzinny Bruno Schulza. Po zwiedzaniu przejazd przez Lwów i powrót do Polski.

Uwaga: do przekroczenia granicy z Ukrainą konieczne jest posiadanie paszportu z datą ważności min. do 1 lutego 2017; kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Cena: 300 zł + 255 USD

zawiera: przejazd komfortowym autokarem na całej trasie, 6 noclegów w hotelach 3 i 4* (w kat. ukraińskich), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, usługę profesjonalnego przewodnika na całej trasie na terenie Ukrainy, opiekę pilota, bilety wstępu zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;

dodatkowo płatne: bilety wstępu do Opery Lwowskiej (opcjonalnie), w niektórych miejscach napoje do obiadokolacji, napiwki.

Organizator: BUT „Infotour” Elżbieta Chodurska ul. Kościeliska 11B, Zakopane

tel.: 182064264, 604 200 420; www.infotour.com.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.