PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Ukraina

Wiadomości

Fascynująca podróż po Kresach dawnej Rzeczypospolitej

Czwartek, 28 lipca 2016 r.
Autor: Elżbieta Chodurska

Fascynująca podróż po Kresach dawnej RzeczypospolitejBT "Infotour" w dniach 24-30 sierpnia zaprasza na Ukrainę Zachodnią na fascynującą podróż po Kresach dawnej Rzeczypospolitej. W programie Lwów, Żółkiew, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Stanisławów i wiele innych. Wyjazd jest potwierdzony, konieczne jest posiadanie paszportu. Szczegółowy program...


„ŚLADAMI TRYLOGII SIENKIEWICZA”

Ukraina Zachodnia: Kresy dawnej Rzeczypospolitej 24 – 30 sierpnia 2016

1 dzień: 24 sierpnia (środa)
godz. 6.00: wyjazd z Zakopanego przez Nowy Targ, Kraków, przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście (w zależności od czasu przybycia), kolacja, nocleg we Lwowie.

2 dzień: 25 sierpnia (czwartek)
Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA - miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiemu sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich - miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości; Teatr Opery i Baletu; katedra św. Jura. Czas na kawę w jednej z najlepszych kawiarni Lwowa - Świat Kawy. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, rynek - renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; katedra łacińska - siedziba arcybiskupa lwowskiego; kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie.

Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej (program i ceny biletów w terminie późniejszym)

3 dzień: 26 sierpnia (piątek)
Śniadanie. Przejazd do ŻÓŁKWI, najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca, miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich; renesansowej synagogi XVIIw.; kościoła i klasztoru o. Dominikanów; zamek, ratusz, grekokatolickiej cerkwi. Przejazd do OLESKA, gdzie w 1629 r. przyszedł na świat król Jan III Sobieski. Zwiedzanie górującego nad okolicą zamku z XIV w., w którym Bohdan Chmielnicki spędził swoje najmłodsze lata. Spacer po mieście: kościół św. Józefa i przyległy do niego klasztor Kapucynów; kościół św. Trójcy. Przejazd do miejscowości PODHORCE. Spacer: pałac Koniecpolskiego - wspaniała siedziba magnackiej dawnej Rzeczypospolitej, na terenie zamku nakręcono sceny do filmu „Potop”; kościół św. Józefa z kaplicą Rzewuskich. Przejazd do POCZAJOWA, jednego z najważniejszych ośrodków kultu prawosławnego, który corocznie przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Krzemieńcu
 
4 dzień: 27 sierpnia (sobota)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KRZEMIEŃCA, miasta, w którym przyszedł na świat Juliusz Słowacki. Zwiedzanie: ruiny zamku królowej Bony, Muzeum Juliusza Słowackiego. Spacer: kościół parafialny św. Stanisława ze słynnym pomnikiem Słowackiego dłuta W. Szymanowskiego, słynne Liceum Krzemienieckie. Przejazd do ZBARAŻA. Zwiedzanie: zamek z XVII w., którego oblężenie opisał Henryk Sienkiewicz w „Ogniem i mieczem”; kościół i klasztor Bernardynów. Przejazd do SKAŁY PODOLSKIEJ i zwiedzanie ruin zamku z XIV w., wzniesionego przez książąt Koriatowiczów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim .

5 dzień: 28 sierpnia (niedziela)
Śniadanie. Przejazd do CHOCIMIA, słynnego przede wszystkim z bitwy stoczonej w 1621 r. między armią pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza i wojskiem tureckim. Zwiedzanie: chocimska twierdza z XIV w.; cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Przejazd i zwiedzanie OKOPÓW ŚW. TRÓJCY, gdzie do dziś z imponującej twierdzy pozostały dwie bramy: Lwowska i Kamieniecka, oraz fragmenty wałów ziemnych. Zygmunt Krasiński uwiecznił miasto, umieszczając w Okopach św. Trójcy akcję „Nie-Boskiej komedii”. Przejazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, miasta muzeum, historycznego i kulturalnego serca Podola. Spacer uliczkami Starego Miasta: rynek, kościół Franciszkanów, trynitarski kościół św. Trójcy, kościół Dominikanów, Ormiański Rynek, ruiny katedry ormiańskiej, ormiański dom handlowy z XV w., cerkiew św. Mikołaja. Zwiedzanie: katolicka katedra św. Piotra i Pawła, zamki Stary i Nowy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6 dzień: 29 sierpnia (poniedziałek)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta CZERNIOWCE, stolicy Bukowiny. Zwiedzanie katedry prawosławnej i kościoła ormiańskiego. Spacer po mieście: zespół zabudowań uniwersyteckich, teatr, ratusz. Zwiedzanie Uniwersytetu Czerniowieckiego, dawnej siedziby metropolitów bukowińskich. Następnie przejazd do KOŁOMYI - „bramy Karpat Wschodnich”, krótki spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Sztuki Huculskiej, którego pierwszym kustoszem był Henryk Gąsiorowski. Przejazd do Stanisławowa(obecnie Iwano-Frankowsk), kolacja, nocleg.

7 dzień: 30 sierpnia (wtorek)

Śniadanie. Zwiedzanie STANISŁAWOWA - dawniej nazywanego małym Lwowem. Spacer po mieście: starówka z ratuszem, pomnik Adama Mickiewicza, kolegiata NMP, kościół św. Andrzeja i Stanisława. Przejazd do DROHOBYCZA, zwiedzanie miasta: starówka, kościół św. Bartłomieja z XIV w., dom rodzinny Bruno Schulza. Po zwiedzaniu przejazd przez Lwów i powrót do Polski.

Uwaga: do przekroczenia granicy z Ukrainą konieczne jest posiadanie paszportu z datą ważności min. do 1 lutego 2017; kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Cena: 300 zł + 255 USD

zawiera: przejazd komfortowym autokarem na całej trasie, 6 noclegów w hotelach 3 i 4* (w kat. ukraińskich), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, usługę profesjonalnego przewodnika na całej trasie na terenie Ukrainy, opiekę pilota, bilety wstępu zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;

dodatkowo płatne: bilety wstępu do Opery Lwowskiej (opcjonalnie), w niektórych miejscach napoje do obiadokolacji, napiwki.

Organizator: BUT „Infotour” Elżbieta Chodurska ul. Kościeliska 11B, Zakopane

tel.: 182064264, 604 200 420; www.infotour.com.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.