PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa, Kraków

Zaproszenia

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

1–2 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w TatrachZapraszamy na film poruszający problem hodowli dzikich kotów pt. „Tygrys u sąsiada” oraz spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka na te drapieżniki.


Film „Tygrys u sąsiada” opowiada historię Dennisa Hilla. Mężczyzna przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana (USA) hodował tygrysy, które następnie sprzedawał. Na początku filmu ma on 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Po niezapowiedzianej inspekcji, traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt. Natychmiast musi zlikwidować hodowlę.

W Warszawie projekcja filmu odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.35 w Kinotece. Po filmie, w Klubie Ukryte Miasto odbędzie się spotkanie z dr. Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Noakowskiego 16). Tematycznie pozostaniemy w kręgu wpływu człowieka na dzikie zwierzęta, ale przeniesiemy się w Tatry. Dr Paweł Skawiński opowie o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka na te zwierzęta.

W Krakowie film będzie można obejrzeć dzień później, 2 grudnia o godz. 18 w Kinie Kijów. Po projekcji, w festiwalowym klubie U Louisa (Rynek Główny 13) odbędzie się spotkanie z Filipem Ziębą – specjalistą ds. fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, który prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi i od lat bada zależność pomiędzy obecnością człowieka a życiem drapieżników.

Wydarzenia odbędą się w ramach 2 Sports Film Festival „360 stopni”, który rusza już w piątek. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu. W ramach festiwalu w 3 miastach: Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbywają się projekcje filmów o tematyce górskiej, outdoorowej, ekologicznej, oraz tematyczne spotkania z gośćmi.

Szczegóły na www.festival.360stopni.org.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.