PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Warszawa

Góry

2 Sports Film Festival 360 stopni

Piątek, 5 października 2012 r.
Autor: TPN

2 Sports Film Festival 360 stopniProjekcją filmu „180 stopni na południe” oraz spotkaniem z Janem Krzeptowskim z Tatrzańskiego Parku Narodowego i wolontariuszami TPN rozpocznie się w piątek w warszawskim klubie Ukryte Miasto – 2 Sports Film Festival „360 stopni”. TPN jest partnerem imprezy.


Festiwal otworzy Rozbieg. W trzech miastach – Warszawie, Wrocławiu i Krakowie w październiku i listopadzie organizowane będą projekcje filmów oraz spotkania z podróżnikami, himalaistami, żeglarzami, speleologami, jednym słowem – osobami przełamującymi granice, balansującymi „na krawędzi”.

Rozbieg warszawski odbywać się będzie w dwóch klubach: Ukryte Miasto i Południk Zero. Projekcja filmu oraz spotkanie na temat wolontariatu TPN, zaplanowane na piątek na godzinę 19, nie będzie jedynym tatrzańskim akcentem podczas Rozbiegu. 11 października w klubie Ukryte Miasto zaprezentowany zostanie film „Życie za Everest”, po którym uczestnicy spotkają się z Marcinem Kacperkiem – znakomitym wspinaczem, narciarzem, przewodnikiem wysokogórskim IVBV. Marcin opowie o historii przewodnictwa w Tatrach, o tym, jak zmieniała się w czasie rola przewodnika górskiego, a także – nawiązując do treści filmu – przybliży zjawisko komercjalizacji wypraw wysokogórskich.

W programie warszawskiego Rozbiegu jest także m.in. spotkanie z Wojciechem Szatkowskim – znawcą historii Tatr, taternictwa i narciarstwa, publicystą i pisarzem, na co dzień pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego. Odbędzie się po emisji filmu „Zew ciszy” opowiadającym o dramatycznych losach zdobywców północnej ściany Eigeru. Wojtek przeniesie nas z kolei w klimaty tatrzańskie i przedstawi postać wybitnej postaci taternictwa – Wiesława Stanisławskiego.

Na główną część festiwalu organizatorzy zapraszają w grudniu. Specjalną sekcją festiwalową będzie ekologiczny blok filmowy pod patronatem ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego – TATRY GÓRĄ. W ramach sekcji wyświetlane będą filmy, jeszcze nieprezentowane w Polsce.

O szczegółach programu będziemy informować na bieżąco. Program można znaleźć także tutaj: www.festival.360stopni.org.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.