PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Trebunie-Tutki w Warszawie na Wielkiej Iluminacji

Piątek, 9 grudnia 2011 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. Kosiuczenko3 grudnia na Placu Zamkowym odbył się Wielki Koncert, który zainaugurował świąteczny czas w Warszawie. Mieszkańcy stolicy mogli posłuchać hitów gwiazd polskiej estrady i zobaczyć włączenie świateł - w ramach Wielkiej Iluminacji - stanowiących dekorację tegorocznej, bożonarodzeniowej choinki. Podziwiać też mogli iluminację Traktu Królewskiego i słuchać m.in. góralskiej siły głosów i muzyki Zespołu Trebunie-Tutki z Zakopanego, który na Placu Zamkowym rozpoczął tegoroczne kolędowanie.


Wśród innych wykonawców byli: Halina Młynkowa, Magda Walc, Patrycja Kazadi i Robert Janowski. Jednak szczególny entuzjazm słuchaczy wywołał występ podhalańskich górali, którzy musieli wielokrotnie bisować.

Po koncercie na Placu Zamkowym Zespół Trebunie-Tutki udał się do Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera na Pradze, gdzie w szczelnie wypełnione sali teatru czekała na nich publiczność. Koncert nosił tytuł TISCHNER i poświecony był ks. profesorowi Józefowi Tischnerowi. Na koncercie wystąpił gościnnie, grający na klarnecie i saksofonie, Michał Kulenty.

W składzie zespołu wystąpili:

Krzysztof Trebunia-Tutka: skrzypce, dudy, trąbita, róg, złóbcoki, śpiew i taniec;

Anna Trebunia Wyrostek : basy, śpiew, taniec;

Jan Trebunia-Tutka : skrzypce, śpiew, taniec;

Andrzej Wyrostek : kontrabas, śpiew;

Andrzej Polak : skrzypce, śpiew;

Michał Kulenty : klarnet, saksofony.

Szczególny entuzjazm publiczności spowodowały wykonane przez Zespół utwory z płyty Tischner: Nutko moja -  słowa Władysław Trebunia-Tutka i Krzysztof Trebunia-Tutka, muzyka Krzysztof Trebunia-Tutka oraz Twój czas - muzyka i słowa Krzysztof Trebunia-Tutka i Zagrojcie nom – Tischnerowskiemu Platonowi – słowa i muzyka Krzysztof Trebunia-Tutka. Koncert zaszczycił swoja obecnością Kazimierz Tischner, brat ks. profesora Józefa Tischnera.

Na zakończenie występu, na bis, Zespół Trebunie-Tutki wykonał swoje bardziej i mniej znane utwory.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.