PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Majówka w Warszawie z Hanką Rybką

Wtorek, 20 maja 2014 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Majówka w Warszawie z Hanką RybkąW niedzielę 18 maja 2014 roku, w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, odbyła się, tradycyjnie na ludowo i wielokulturowo, Majówka. Organizatorami byli Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy / Wydział Kultury oraz Ośrodek Kultury Ochoty. W czasie Majówki odbył się m.in. kiermasz rękodzieła artystycznego, jarmark regionalnych przysmaków polskich, tureckich, bułgarskich i gruzińskich, tańce i zabawy ludowe, warsztaty artystyczne prezentacja strojów i zwyczajów ludowych.


Na scenie wystąpiła m.in. Kapela Czerniakowska, Tramblanka – Zespół z Opoczna, AS BELEZAS DO BRASIL – grupa taneczna i JORJI – zespół z Gruzji, Kerim Dinc z Turcji oraz odbyły się pokazy Dalekowschodniego Centrum Kulturalno – Sportowego oraz pokazy warszawskiej Szkoły Salsy Kubańskiej.

Na zakończenie Majówki jako gwiazda wystąpiła znakomita podhalańska wokalistka Hanka Rybka z Zespołem. W skład Zespołu wchodzili: Andrzej Jarząbek - skrzypce, Paweł Trebunia – Tutka skrzypce, Józef Michalik - kontrabas, Leszek Szczerba - saksofon, Sławomir Berny -  sekcja rytmiczna.

Hanka Rybka – wokalistka dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Już jako młoda dziewczyna wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych. Po ukończeniu studiów współpracowała ze znakomitymi artystami scen polskich. Jej możliwości wokalne sprawiły, że od wielu lat istnieje w świecie muzyki improwizowanej, jazzie, będąc zapraszaną przez znakomitych muzyków i odwiedzając sceny Europy i Ameryki.

Imprezę poprowadził Adam Jaskuła. Piękna pogoda sprawiła, że imprezie towarzyszyła zgromadzona bardzo licznie publiczność, którą do uczestnictwa w koncercie Hani Rybki zachęcił piękny, czysty głos solistki oraz donośna, wyrazista muzyka góralska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.