PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Muzyka Jana Karpiela–Bułecki w Studio im. W. Lutosławskiego

Piątek, 8 stycznia 2016 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Muzyka Jana Karpiela–Bułecki w Studio im. W. Lutosławskiego5 stycznia 2016 roku, w Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie, znakomity podhalański muzyk Jan Karpiel–Bułecka przybliżył słuchaczom tradycje świąteczne i noworoczne Podhala i innych regionów Podtatrza. Jan Karpiel–Bułecka jest nie tylko znakomitym muzykiem ale i tancerzem, gawędziarzem, animatorem i popularyzatorem folkloru góralskiego a także architektem i orędownikiem zachowania i kontynuacji regionalnego stylu podhalańskiego.


Podczas koncertu zabrzmiały kolędy, pastorałki i oracje kolędnicze. Usłyszeliśmy też opowieści, jak kiedyś i dziś kolęduje się na Podhalu – w czasie od okresu zwyczajowych podłazów do uroczystości Święta Trzech Króli. W przerwie pomiędzy muzyką i śpiewem były też omawiane stroje góralskie członków Zespołu.

Opowieści Jana Karpiela-Bułecki przeplatane były grą i śpiewem Zespołu nazywanego żartobliwie Młodzież i Ujek. 

W składzie Zespołu wystąpili:
 
Jan Karpiel – Bułecka- skrzypce prym, śpiew, dudy podhalańskie, fujarki,
Bartosz Łukaszczyk – Zbójnik- basy,
Bartłomiej Łowisz- skrzypce sekond,
Andrzej Ziach- skrzypce sekond,
Marcin Kowalczyk- skrzypce sekond,
Barbara Stoch- śpiew,
Karolina Kowalczyk- śpiew.

Koncert poprowadził Piotr Kędziorek z Centrum Kultury Ludowej Programu II Polskiego Radia a organizatorem Koncertu był Program II Polskiego Radia.

Koncert był  transmitowany na antenie Dwójki a transmisję wideo  można było oglądać na stronie internetowej tego radia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.studianagran.com.pl/newsy/podhalanska-pastoralka-583.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.