PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Muzyka Jana Karpiela–Bułecki w Studio im. W. Lutosławskiego

Piątek, 8 stycznia 2016 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Muzyka Jana Karpiela–Bułecki w Studio im. W. Lutosławskiego5 stycznia 2016 roku, w Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie, znakomity podhalański muzyk Jan Karpiel–Bułecka przybliżył słuchaczom tradycje świąteczne i noworoczne Podhala i innych regionów Podtatrza. Jan Karpiel–Bułecka jest nie tylko znakomitym muzykiem ale i tancerzem, gawędziarzem, animatorem i popularyzatorem folkloru góralskiego a także architektem i orędownikiem zachowania i kontynuacji regionalnego stylu podhalańskiego.


Podczas koncertu zabrzmiały kolędy, pastorałki i oracje kolędnicze. Usłyszeliśmy też opowieści, jak kiedyś i dziś kolęduje się na Podhalu – w czasie od okresu zwyczajowych podłazów do uroczystości Święta Trzech Króli. W przerwie pomiędzy muzyką i śpiewem były też omawiane stroje góralskie członków Zespołu.

Opowieści Jana Karpiela-Bułecki przeplatane były grą i śpiewem Zespołu nazywanego żartobliwie Młodzież i Ujek. 

W składzie Zespołu wystąpili:
 
Jan Karpiel – Bułecka- skrzypce prym, śpiew, dudy podhalańskie, fujarki,
Bartosz Łukaszczyk – Zbójnik- basy,
Bartłomiej Łowisz- skrzypce sekond,
Andrzej Ziach- skrzypce sekond,
Marcin Kowalczyk- skrzypce sekond,
Barbara Stoch- śpiew,
Karolina Kowalczyk- śpiew.

Koncert poprowadził Piotr Kędziorek z Centrum Kultury Ludowej Programu II Polskiego Radia a organizatorem Koncertu był Program II Polskiego Radia.

Koncert był  transmitowany na antenie Dwójki a transmisję wideo  można było oglądać na stronie internetowej tego radia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.studianagran.com.pl/newsy/podhalanska-pastoralka-583.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.