PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Warszawa

Kultura

"100 lat niepodległości". Wyjątkowy Koncert na Zamku Królewskim w Warszawie

Sobota, 29 września 2018 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

"100 lat niepodległości". Wyjątkowy Koncert na Zamku Królewskim w WarszawieW Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się w niedzielę 23 września 2018 roku koncert z cyklu "100 lat niepodległości". Jednym z wykonawców koncertu był Janusz Wawrowski, któremu towarzyszyła założona przez niego orkiestra kameralna "Warsaw Players", którą kieruje. Artysta zagrał na legendarnych skrzypcach Antonia Stradivariego z 1685 roku – pierwszych, które pojawiły się w powojennej Polsce. Drogocenny instrument muzyczny będzie przechowywany i eksponowany na Zamku Królewskim w Warszawie.


Wykonawcami koncertu byli :
Janusz Wawrowski - skrzypce Antonia Stradivariego, Barbara Brzezińska – klawesyn, ponadto jako soliści wystąpili: Gabriela Opacka, Agata Janczy oraz Jan Pietkiewicz. W składzie orkiestry znalazła się  pochodząca z Zakopanego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Katarzyna Lassak.
 
W programie koncertu znalazły się utwory  następujących kompozytorów:
Jana Sebastiana Bacha,
Antonio Vivaldiego,
Antonio Bazziniego,
Ignacego Jana Paderewskiego i
Beli  Bartoka.
 
Janusz Wawrowski jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, posiadającym wyłączność w Polsce na grę na skrzypcach Stradivariego.
 
Orkiestra kameralna Warsaw Players została założona przez Janusza Wawrowskiego i składa się z wybitnych instrumentalistów związanych z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina oraz studentów i absolwentów tej uczelni.
Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.