PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Wiadomości

Beatyfikacja Ks. Jerzego Popiełuszki

Wtorek, 15 czerwca 2010 r.
Autor: Przemysław Mosur

Beatyfikacja Ks. Jerzego PopiełuszkiW sobotę 5 czerwca 2010 r. delegacja zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan i przedstawiciele Parafii św. Antoniego na Bystrem w Zakopanem udali się na pielgrzymkę do Warszawy na uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Organizatorem wyjazdu był prezes Związku Podhalan w Zakopanem Marcin Zubek.


Delegacji Związku przewodniczył wiceprezes Henryk Łukaszczyk, obecni byli również członkowie Helena Chyc-Magdzin, Władysław Pułkowski, Mateusz Łukaszczyk. Towarzyszyli im parafianie Marta Góralczyk, Jarosław Gąsienica - Mazurkiewicz i Janusz Ustupski-Chyc.
Pielgrzymi wystąpili z dwoma sztandarami: Związku Podhalan Oddział Zakopane i ufundowanym przez Jana Stramę i Bronisława Krupę w 2003 r. sztandarem z wypisanym na nim zawołaniem BÓG - HONOR - OJCZYZNA i napisem "SOLIDARNOŚĆ". Sztandar ten został poświęcony przez ks. bp. Jana Szkodonia (24 V 2003 r.) i przekazany Parafii na Bystrem (po śmierci Jana Stramy przez córkę Marię Ustupską - Kaźmik i syna Mariana Stramę 5 XII 2009 r.). Patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny było dla jego fundatorów, a szczególnie dla śp. Jana Stramy wartością najwyższą. Sztandar ten uczestniczył w wielu uroczystościach zarówno religijnych jak i patriotycznych, pielgrzymował również wielokrotnie na grób ks. Jerzego niesiony zawsze przez Jana Stramę.
Delegacja przybyła na plac Piłsudskiego w niedzielę wczesnym rankiem. Później brała udział we Mszy św. beatyfikacyjnej pod przewodnictwem arcybiskupa Angelo Amato, delegata papieża Benedykta XVI.  Po jej zakończeniu uczestniczyła w procesji z relikwiami nowego błogosławionego, Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.