PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Wiadomości

Spotkanie opłatkowe Miast Papieskich

Czwartek, 24 stycznia 2013 r.
Autor: UM Nowy Targ

fot. Waldemar AdamowskiJuż od kilkunastu lat w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbywa się tradycyjne spotkanie opłatkowe miast papieskich. Na spotkanie to zapraszani są prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, które odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swoich 9 pielgrzymek do Polski. Takich miejsc jest 54 w całej Polsce.


Podczas spotkania, w którym rolę gospodarza pełnili ks. kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, ks. bp Wojciech Polak – sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, ks. bp Marek Mendyk, ks. bp Marek Solarczyk oraz ks. Prałat Jan Drob – Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przedstawiono sprawozdanie z działalności tej Fundacji, która od wielu lat tworzy „żywy pomnik Jana Pawła II” poprzez fundowanie stypendiów dla zdolnych, a pochodzących z ubogich rodzin i regionów uczniów szkół gimnazjalnych, szkół średnich i studentów. W całej Polsce jest ponad 2 500 stypendystów, a wśród nich ponad 1 000 studentów. W tym roku spotykają się oni w Olsztynie na specjalnym letnim obozie dla stypendystów Fundacji.

Ogłoszona została również data i hasło tegorocznego Dnia Papieskiego podczas, którego zbierane są fundusze na stypendia. Będzie to niedziela 13 października 2013 r., a hasło XIII Dnia Papieskiego jest: „Jan Paweł II - Papież Dialogu”.

Jednym z tematów spotkania było przedstawienie podejmowanych przez samorządy działań na rzecz rodzin wielodzietnych. Specjalny program „Rodzina 3+” przygotowywany jest również w Nowym Targu.

W imieniu samorządów, przed łamaniem się opłatkiem, życzenia dla wszystkich obecnych złożyła Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.