PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Warszawa

Wiadomości

"Hubertus"

Wtorek, 3 marca 2015 r.
Autor: Bożena Boczkowska

"Hubertus"21 stycznia 2015 warszawski klub myśliwski "Hubertus" miał zaszczyt podejmować gości z Podhala Andrzeja i Marię Stopkę Faktor oraz Marcina, Józefę i Kubę Zubek. Spotkanie dotyczyło tematu "Od polowaczki do myślistwa, z historii słynnych rodów zakopiańskich". Prelekcję poprowadził Marcin Zubek. Opowiedział nam w sposób nietypowy i dowcipny o myślistwie i tradycjach łowieckich na Podhalu. Przypomniał niektóre fakty z życia Jana Krzeptowskiego Sabały legendy Podhala.


Spotkanie z tak znamienitymi gośćmi stało się inspiracją do zaprezentowania i przybliżenia miłośnikom łowiectwa i myśliwym z Podhala naszego klubu. Ideą powstania klubu było kultywowanie ideałów łowiectwa i myśliwskiej tradycji, udostępnienie środowisku myśliwskiemu miejsca towarzyskich spotkań myśliwych zrzeszonych w różnych kołach łowieckich oraz sympatyków łowiectwa, miejsca do którego cyklicznie zapraszani są z prelekcjami ciekawi ludzie związani z łowiectwem, tak przez swoją pasję jak i działalność zawodową.

Od początku głównym inicjatorem i oddanym pomysłowi utworzenia klubu był Julian Kędzierski, który szefuje klubowi do chwili obecnej. Jak sam twierdzi moralnymi sprawcami narodzin klubu byli m.in. Zygmunt Łabędzki, Witold Sikorski. Krzysztof Czyszewski, Michał Sumiński, Roman Knapik, Jan Kobuszewski, Wojciech Cieplak, Joanna Leśniak.

Nikt nie miał wątpliwości, że klub powinien nosić nazwę "Hubertus", a jego oficjalne otwarcie powinno odbyć się w okresie obchodów patrona myśliwych św. Huberta.

W ciągu ponad 10 lat działalności klubu odbyło się kilkaset środowych spotkań, zarówno tematycznych jak i towarzyskich, kilkadziesiąt biesiad myśliwskich, jak Marczaki, Wianki, Hubertowiny, na których przy muzyce i śpiewie, degustacji nalewek przyrządzonych przez członków klubu oraz specjałach kuchni myśliwskiej spędzamy miło czas. Stałym punktem programu jest koncert zespołu sygnalistów "Pasja", którego założycielem jest członek naszego klubu, Janusz Gocaliński, od wielu lat organizator Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, który co roku odbywa się w sierpniu w Radzyminie. Biesiady to również promocja książek o tematyce łowieckiej, okazja aby spotkać się z autorami i otrzymać dedykację.

Przez ten czas klub gościł wybitne w środowisku myśliwych osobistości, byli to m.in.Jan Kobuszewski myśliwy, wybitny aktor, generał Mirosław Hermaszewski nasz pierwszy kosmonauta, Andrzej Jan Kumor autor książki "Od Kalahari do Kamczatki", prof. dr hab. Ryszard Dzięciołowski nauczyciel akademicki, przedstawiciel PZŁ w organizacjach międzynarodowych (FACE i CIC), Michał Sumiński wspaniały gawędziarz, myśliwy, żeglarz, dziennikarz znany z telewizyjnego programu "Zwierzyniec", Adam Smorawiński zdobywca wielkiej piątki, prof. Antoni Dziatkowski, wybitny kardiochirurg, Marek P. Krzemień, leśnik , myśliwy, fotografik, dziennikarz, autor licznych publikacji i książek dotyczących głównie kultury łowieckiej, prof. Jan Szyszko myśliwy, leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, polityk w latach 1997-99 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa i wielu,wielu innych, których nie sposób wymienić.

Za swoją dotychczasową działalność Warszawska Okręgowa Rada Łowiecka uhonorowała Klub "Hubertus" prestiżową w środowisku myśliwych w Stolicy i na Mazowszu Odznaką "Zasłużony dla Łowiectwa Warszawskiego" z okazji naszego jubileuszu otrzymaliśmy również list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta RP.

Klub "Hubertus" stał się odskocznią od problemów i trosk życia codziennego, stał się miejscem gdzie chętnie się przychodzi, a przychodzą osoby bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, zawód, status materialny, światopogląd czy sympatie polityczne.

Zapraszamy na naszą stronę www.klubhubertus.pl, gdzie można śledzić na bieżąco działalność klubu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.