PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Wiadomości

Nadanie tytułów honorowych profesora oświaty w 2016

Czwartek, 27 października 2016 r.
Autor: Ewa Czamańska

Nadanie tytułów honorowych profesora oświaty w 201614 października 2016 r. podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Minister Edukacji Narodowej nadał tytuły honorowe Profesora Oświaty. W tym roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia osób. Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowego Profesora Oświaty z Zakopanego otrzymał: Pan Stanisław Marduła - nauczyciel lutnictwa i meblarstwa w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.


https://men.gov.pl/jakosc-edukacji/profesorowie-oswiaty/nadanie-tytulow-honorowych-profesora-oswiaty-w-2016-r.html

21 października, podczas XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu uruchomiona została kolejna odsłona portalu www.instrumenty.edu.pl poświęcona skrzypcom z polskich kolekcji oraz instrumentom zwycięzców konkursów lutniczych i wykonawczych.
"Skrzypce w zbiorach polskich" to trzecia, po "Polskich ludowych instrumentach muzycznych" i "Fortepianie w zbiorach polskich", odsłona portalu "Instrumenty muzyczne" - największej cyfrowej kolekcji instrumentów muzycznych w Polsce.

Do współpracy przy tworzeniu portalu Instytut Muzyki i Tańca zaprosił wybitnych naukowców i lutników: prof. Beniamina Vogla - instrumentologa i historyka instrumentów muzycznych, i reprezentującą młode pokolenie instrumentologów Joannę Gul (Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego). Wśród autorów tekstów są Alicja Knast, dr Stanisław Marduła i prof. Zbigniew J. Przerembski. Kuratorem portalu jest muzykolog Agata Mierzejewska. Zdjęcia wykonał Waldemar Kielichowski. Za realizację informatyczną odpowiada Studio Robot.

Partnerami projektu są Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego i Związek Polskich Artystów Lutników. Portal realizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
http://imit.org.pl/news/2077/57/Premiera-portalu-Skrzypce-w-zbiorach-polskich.html

Składamy Panu Profesorowi Stanisławowi Mardule serdeczne gratulacje!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.